Jagiellonia znów bez zwycięstwa

piłka nożna / Wodzisław Śl. 2008-10-17 19:40:40

Podopieczni Michała Probierza podtrzymali niechlubną passę wyjazdowych spotkań bez zwycięstwa. O ile w Pucharze Polski czy Pucharze Ekstraklasy piłkarze z Białegostoku grają dobrze, to nie mogą przełamać się w Ekstraklasie. Dziś w meczy przeciwko Odrze „Żółto-czerwoni” zremisowali 1:1, a jedyną bramkę strzelił kapitan Jagi - Pavol Stano.

Od pierwszego gwizdka arbitra Grzegorza Gilewskiego, lepiej prezentowali się gospodarze. Szybko zyskiwali przewagę, a białostoczanie jedynie im statystowali. Na szczęście dla „Żółto-czerwonych” dobrze dysponowany tego dnia był Piotr Lech. Gospodarze nie potrafili sforsować dobrze grającej defensywy Jagiellonii do 18 minuty, gdy na skrzydle nieatakowany przez nikogo Thiago Cionek, potknął się, do piłki dopadł jeden z piłkarzy Odry i dośrodkował w pole karne. Wbiegającemu przed bramkę Maciejowi Małkowskiemu nie pozostało nic, jak tylko skierować futbolówkę do bramki obok bezradnie interweniującego Lecha i było 0:1. Odra mogła strzelić kolejne bramki. W 23 minucie Igor Lewczuk zablokował groźny strzał Małkowskiego, a dwie minuty później bliski szczęście był Aleksander.

Trener Probierz szukał recepty na poprawę gry białostoczan i  już w 26 minucie zmienił słabo dysponowanego Cionka na Damira Kojasevicia. Roszada przyniosła korzyść. W 32 minucie gry, padło wyrównanie. Po kombinacyjnie rozegranym rzucie rożnym dośrodkowanie Pawła Zawistowskiego strzałem głową wykończył kapitan „Żółto-czerwonych” Pavol Stano. Spotkanie się wyrównało, lecz do przerwy nie padły kolejne bramki, choć Odra w końcówce pierwszej połowy była bardzo blisko, lecz najpierw dobrze interweniował Lech, a chwilę później Skerla ofiarnym wślizgiem w polu karnym uratował Podlasian z opresji.

Po zmianie stron znów lepiej prezentowała się Odra, sześć minut po wznowieniu gry gospodarze wprowadzili szybką akcję, lecz w sytuacji 5 na 3 fatalnie strzelił Piotr Gierczak. W odpowiedzi groźnie strzelał Pesir. Szczególnie aktywny był Kojasević. Jednak po dwóch kolejnych akcjach powinno być już 3:1 dla Odry. Najpierw z 12 metrów wysoko nad poprzeczką strzelił Korzym, a następnie z 5 metrów do bramki nie trafił Aleksander.
W 71 minucie w sytuacji sam na sam przed golkiperem Odry znalazł się Tomas Pesir, białostocki jednak napastnik zbyt długo zwlekał ze strzałem i dał wyłapać piłkę Stachowiakowi. Oba zespoły postawiły na atak przez co mecz nabrał tempa i kibice oglądali wiele ciekawych prób ataków. W ostatniej minucie doliczonego czasu, komplet punktów mógł zapewnić białostoczanom Pesir, jednak jego strzał z 14 metrów został zablokowany.

Daleka wyprawa na Śląsk przyniosła przyniosła powiększenie konta punktowego o zaledwie jedno oczko. Za tydzień Jagiellonia podejmie na własnym stadionie Lechię Gdańsk i jeśli piłkarze chcą uciekać z dolnych rejonów tabeli komplet punktów musi zostać w stolicy Podlasia.

Odra Wodzisław Śląski – Jagiellonia Białystok 1:1 (1:1)