IV liga: Hetman Białystok - Wissa Szczuczyn 2:1 (0:0)

piłka nożna / Białystok 2008-10-18 13:37:32

Liderujący rozgrywkom piłkarze Hetmana w spotkaniu kolejki pokonali na własnym stadionie piąty w tabeli zespół Wissy 2:1. Wszystkie bramki spotkania kibice obejrzeli po przerwie, a bohaterem gospodarzy został doświadczony Radosław Hawryluk.

Spotkanie Hetmana z Wissą zapowiadało się jako jedno z najciekawszych w 12. kolejce podlaskiej IV ligi. Gospodarze to lider rozgrywek, a przyjezdni to zespół zajmujący 5.lokatę. Spotkanie rozpoczęło się od wzajemnego badania rywala, a piłka najczęściej rozgrywana była w środkowych sektorach boiska. W 8. minucie spotkania po atomowym uderzeniu z 17. metrów jednego z graczy Hetmana piłka trafiła w poprzeczkę. Później Wissa zaczęła częściej posiadać piłkę i budować akcje, które najczęściej kończyły się na 20. metrze od bramki Drozda. Przyjezdni z minuty na minutę nabierali pewności na boisku, a gospodarze ograniczyli się jedynie do uderzeń z dystansu, które były jednak za lekkie by spowodować zagrożenie dla gości ze Szczuczyna. W 33. minucie meczu zakotłowało się pod bramką białostoczan, jednak ci szybko wybili piłkę i wyprowadzili kontratak. Piłkę przejął Hawryluk, znalazł się w dobrej sytuacji strzeleckiej, ale trafił w słupek. Do przerwy gole nie padły, ale spotkanie stało na przyzwoitym poziomie.

W drugich 45 minutach gra nadał była dość wyrównana. Gospodarze wyszli na prowadzenie w 55. minucie meczu. Ładna akcję strzałem z kilku metrów zakończył 26-letni Radosław Hawryluk i było 1:1. Ambitnie grająca Wissa dążyła do remisu i udało jej się to w 78. minucie. Lecącą wysoko piłkę z półobrotu uderzył jeden z napastników drużyny przyjezdnej i ten niecodziennej urody gol dał przyjezdnym wyrównanie. Hetman grał jednak do końca i nie pozwolił sobie w dniu dzisiejszym na stratę punktów. Na 3 minuty przed końcem meczu piłkę długim wykopem uruchomił Drozd, tą przejął Hawryluk, który urwał się defensorom ze Szczuczyna i w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza drużyny przeciwnej. Bramka Hawryluka na 2:1, była już jego 12. trafieniem w tym sezonie.

Na szczególną pochwałę zasługuje prowadząca dzisiejsze spotkanie pani sędzina, która nie dawał się często nabierać na tzw faule "na krzyk" i popełniła bardzo mało błędów, które nie miały większego wpływu na przebieg spotkania.

Hetman Białystok - Wissa Szczuczyn 2:1 (0:0) [GALERIA ZDJĘĆ]