Warmia Grajewo - Concordia Elbląg 2:4 (0:3)

piłka nożna / Grajewo 2008-10-18 16:35:08

Warmia Grajewo przegrała na własnym boisku z Concordią Elbląg 2:4 w meczu 12. kolejki III ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej. Losy spotkania zostały rozstrzygnięte już po pierwszej połowie i nawet ambitne odrabianie strat w drugiej części gry nie pomogło grajewskim piłkarzom na zdobycie choćby 1 punktu.

Przed tym pojedynkiem ciężko było wskazać faworyta. Wprawdzie Concordia jest coraz wyżej w tabeli i imponuje bardzo dobrą formą, bowiem ostatnie trzy spotkania dały jej komplet 9 punktów, to Warmia też posiadała atuty, które za nią przemawiały. Po pierwsze w ostatniej kolejce przełamała złą passę i wygrała po długiej przerwie, zdobywając 3 punkty w Siemiatyczach, a po drugie na grajewskim stadionie gospodarze tego obiektu przegrali tylko raz.

Pierwsza połowa meczu to koncert gry gości, wśród których brylował doświadczony 32-letni Marek Zawada. W 8. minucie spotkania zdobył on pierwszą bramkę dla przyjezdnych. Po 18. minutach gry było już 0:2. Radosław Zielonka nie dał szans bramkarzowi Warmii i było już jasne, że o jakąkolwiek zdobycz punktową będzie dzisiaj grajewianom bardzo trudno. Minęło 180 sekund, a przyjezdni dobili gospodarzy kolejnym trafieniem. Po raz kolejny na listę strzelców wpisał się Zawada, dla którego było to 4. trafienie w tym sezonie. Taki wynik do przerwy z cała pewnością wpłynął na atmosferę w szatni. Musiało paść tam kilka ostrych słów, gdyż Warmia w drugiej odsłonie zagrała lepiej.

Oczywiście tak wysokie prowadzenie lekko zdemobilizowało przyjezdnych, którzy oddali nieco pole gry piłkarzom z Grajewa. Efektem tego była bramka zdobyta w 73. minucie przez Marcina Strzelińskiego. Goście, by nie fundować sobie nerwowej końcówki strzelili czwartą bramkę. W 80. minucie meczu na listę strzelców wpisał się Tomasz Wiercioch. Był to już 5. gol zawodnika Concordii w tym sezonie. Warmię stać było w tym spotkaniu na jeszcze jednego, ale jak się okazało - honorowego gola. Maksym Mirva na kilka minut przed końcem meczu zniwelował straty do 2:4 i takim wynikiem zakończyło się spotkanie w Grajewie.

Warmia przegrała po raz drugi w tym sezonie na własnym boisku. Concordią zaś kontynuuje fantastyczną passę 4 zwycięstw z rzędu i z 22 punktami na koncie umocniła się na 5. pozycji w tabeli.

Warmia Grajewo - Concordia Elbląg

Bramki: 0:1 - Zawada [8], 0:2 - Zielonka [18], 0:3 - Zawada [21], 1:3 - Strzeliński [71], 1:4 - Wiercioch [80], 2:4 - Mirva [85]