Pierwsze zwycięstwo Tura

koszykówka / Bielsk Podl. 2008-10-18 22:07:42

Po serii spotkań bez wygranej w końcu dało się bielskiemu Turowi. W wyjazdowym spotkaniu przeciwko Księżakowi Łowicz, podopieczni Andrzeja Sinielnikowa wygrali 86:75, przełamując tym samy passę porażek.

Przed sezonem drużyna z Bielska Podlaskiego została przebudowana. Dołączyło wielu nowych koszykarzy głównie z białostockiego Instalu, którzy mieli zapewnić pewne utrzymanie. Po pierwszych  meczach widać było, że trener szuka optymalnych ustawień na boisku. Wreszcie po serii trzech porażek przyszło zwycięstwo. Od początku Tur  był wyraźnie lepszy, wygrywając po pierwszej połowie aż 23 punktami. W tym czasie na parkiecie pojawiła się cała dwunastka koszykarzy jaką dysponują bielszczanie. Kilka minut na parkiecie wspomagał nawet szkoleniowiec Tura- Andrzej Sinielnikow.

Wysoka przewaga rozluźniła gości, przez co w ostatniej kwarcie Księżak wygrał wysoko odrabiając część strat. Na więcej nie starczyło czasu. W zespole z Podlasia świetne spotkanie rozegrał Łukasz Kuczyński. Zapisał na swoim koncie 28 punktów oraz 8 zbiórek i 3 przechwyty.

Księżak Łowicz - Tur Bielsk Podlaski 75:86 (13:23, 14:27, 17:21, 31:15)

Tur: Kuczyński 28, Sulima 11, Mysłowiecki 10, Stolarz 8, Kiluk 8, Bochenek 6, Kaczanowski 6, Jóźwiuk 4, Kaźmierczyk 3,  Balicki 2, Sinielnikow 0, Jankowski 0,