Żubry Białystok - Znicz Pruszków 91:69

koszykówka / Białystok 2008-10-19 19:42:48

Białostoczanie odnosząc kolejne zwycięstwo utrzymali się w ścisłej czołówce I ligi. W spotkaniu przeciwko Zniczowi Pruszków podopieczni Marka Kubiak kontrolowali sytuację na parkiecie przez pełne 40 minut, zasłużenie zwyciężając. Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był, jak zwykle, Andrzej Misiewicz.

Na początku spotkania nic nie wskazywało na tak wysoką wygraną podopiecznych Marka Kubiaka. Obie drużyny znają się bardzo dobrze, co spowodowało wyrównaną walkę przez pierwszą kwartę. W Zniczu na parkiecie pojawili się doskonale znani z Podlaskich parkietów Dominik Czubek (niegdyś Rodex Białystok) oraz Robert Pacocha występujący w ubiegłym roku w Mostostalu. O zaciętości spotkania świadczy najlepiej wynik pierwszej odsłony, którą zaledwie 1 punktem wygrali gospodarze.  W drugiej kwarcie przewaga Żubrów zaczęła rosnąć. W głównej mierze to zasługa dobrzej gry w obronie. Kilkanaście punktów przewagi gospodarzy spowodowało lekkie rozluźnienie w szeregach białostoczan, jednak obyło się bez konsekwencji. W ostatnich minutach pierwszej połowy spadła skuteczność i obie drużyny nie potrafiły przez dłuższe fragmenty gry trafić do kosza rywali. Ostatecznie Żubry schodziły na przerwę z dziesięciopunktową przewagę.

Na początku trzeciej kwarty niegroźnej kontuzji doznał Piotr Jagoda. Poważniejszy uraz młodego rozgrywającego spowodowałby, w związku z przepisem o młodzieżowcach, ograniczenie pola manewru trenerowi białostoczan. Kolejne dobre spotkanie zanotował Andrzej Misiewicz, punktując praktycznie z każdej pozycji. Gospodarze grając uważnie w defensywie znacznie utrudnili zdobywanie punktów koszykarzom Znicza i ich przewaga urosła do 15 punktów.

W ostatniej odsłonie nadal popis gry dawał Misiewicz,. Pewne stało się, że nie powtórzy się sytuacja z poprzedniego spotkania przeciwko Prokomowi Sopot. Spokojny o wynik szkoleniowiec gospodarzy dał odpocząć swoim podstawowym zawodnikom, lecz i zmiennicy powiększali przewagę. W ostatnich minutach Żubry grając na luzie bawiły się gra, czego efektem były widowiskowe akcje w wykonaniu Misiewicza i Brzozowskiego. Ostatecznie białostoczanie wygrali 91:69 i nadal utrzymują się w ścisłej czołówce ligi.

Żubry Białystok - Znicz Basket Pruszków 91:69 ( 23:22, 20:11, 25:20, 23:16)

Żubry: Misiewicz 23, Kulikowski 15, Konare 10, Busz 9, Kujawa 9, Jagoda 9, Zakrzewski 6, Zabielski 4, Brzozowski 4, Bet 2, Rapucha 0.