III liga koszykówki: Sokół Białystok - Instal Białystok 36:70

koszykówka / Białystok 2008-10-19 21:58:08

Instal Białystok po wycofaniu się z rogrywek drgoligowych jest bez wątpienia faworytem swoje grupy w podlaskiej III lidze. W inauguracyjnym spotkaniu w derbach Białegostoku Instal pokonał Sokoła aż 70:36.

Instal dysponuje w tym sezonie najmocniejszym składem w porównaniu z pozstałymi drużynami i jest pewniakiem do awansu z grupy B podlaskiej III ligi. Walkę z nimi nawiązać może jedynie nieobliczalny ZSR Białystok. Przypomnijmy że w ubiegłym sezonie "Rolnik" grał w barażach o awans, niestety bez powodzenia.

Drużyna Instalu wzmocniona na zasadzie umowy patronackiej kilkoma koszykarzami wstępującym na co dzień w bielskim Turze nie dała szans Sokołowi. W barwach gości na parkiecie pojawili się Mateusz Kaźmierczyk oraz Łukasz Kaczanowski. Od początku spotkania na parkiecie hali PG 2 rządziła niepodzielnie tylko jedna drużyna. Instal z minuty na minutę powiększał swoją przewagę. Na przerwę koszykarze schodzili przy imponującym wyniku 10:39 na korzyść gości.

Od początku drugiej części popis skuteczności dał Szczepański, co chwila dziurawiąc kosz rywali zza lini 6,25. Obraz gry nie uległ zmianie. Gospodarze nie potrafili nawiązać walki z wyraźnie lepszą drużyną Instalu i ostatecznie przegrali różnicą 34 punktów.

Sokół Bialtrans Białystok - Instal Białystok 34:70