Sokół Sokółka - Supraślanka Supraśl 2:0 (0:0)

piłka nożna / Sokółka 2008-10-19 22:57:19

Piłkarze Sokoła Sokółka pokonali na własnym boisku Supraślankę Supraśl 2:0 w spotkaniu 12. kolejki III ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej. Obie bramki padły w drugiej połowie, a ich autorami zostali Łomako oraz Andrzejewski.

Był to pojedynek dwóch zespołów, które na swoim koncie posiadały tylko 10 zdobytych punktów. Pierwsza cześć spotkania nie przyniosła wielu emocji, optyczną przewagę posiadali gospodarze, lecz nie potrafili udokumentować tego strzeleniem bramki. Emocje na dobre zaczęły się w drugiej części gry. W 54 minucie Piotr Andrzejewski, wykorzystał dobre podanie Norberta Toczydłowskiego i mocnym strzałem z powietrza z około pięciu metrów pokonał bezradnego przy tej sytuacji Majewskiego. Kilka minut później gospodarze zadali kolejny cios. Bardzo ładną indywidualną akcję przeprowadził Andrzej Łomako, oszukał defensorów z Supraśla i strzałem po długim rogu pokonał po raz kolejny bramkarza gości. W ostatniej pół godzinie gry na murawie dominowali przyjezdni, którzy dążyli do odrobienia strat. Niestety dziś podopiecznym Dariusza Czykiera brakowało nieco szczęścia oraz sposobu na pokonanie dobrze broniącego dziś Trochima. Sokół wygrał ostatecznie 2:0 i wziął odwet za ubiegłoroczną porażkę w meczu na szczycie pomiędzy dwoma zespołami w IV lidze.

Sokół Sokółka – Supraślanka Supraśl 2:0 (0:0).

Bramki: 1:0 - Andrzejewski (54), 2:0 - Łomako (60).

Sokół: Trochim - Stelmaszek, Biernacki, Charyło, Sipko, Dzienisowicz, , Łomako, Toczydłowski, Wojtkielewicz, Sokół (79. Gejdel), Andrzejewski (82. Łoszakiewicz).

Supraślanka: Majewski – Tupalski, Szpakowski, Czykier, Jurczak, Bernatowicz, Kisiel, Lorenc (71. Waluk), Citko (64. Muczyński), Grzegorczyk (64. Nikołajuk), Grygoruk (64. Tomar).