Niedziela w IV lidze

piłka nożna 2008-10-19 23:09:36

W niedzielę rozegrane zostały trzy spotkania kończące 12. kolejkę IV ligi podlaskiej.

W pierwszym z nich Skra Wizna uległa przed własną publicznością Puszczy Hajnówka 3:4. Już w 16. minucie zawodnik gospodarzy wpakował piłkę do własnej bramki, a 7 minut później tym samym "popisał się" zawodnik Puszczy. Do przerwy drużyna z Wizny prowadziła 2:1, na prowadzenie gospodarzy wyprowadził niezawodny Kamil Stanisławski. Po przerwie inicjatywę przejęli hajnowianie, którzy w 55. minucie wyrównali za sprawą Bieżyna, a w 59. minucie po strzale Kicela wyszli na prowadzenie. Ambitnie grająca ekipa Skry zdołała wyrównać w 70. minucie za sprawą Kamila Stanisławskiego, jednak goście sześć minut później przeprowadzili akcję decydującą o losach spotkania - po podaniu Bieżyna piłkę do bramki skierował Lasota.

Szczęśliwe zwycięstwo odniosła Korona Dobrzyniewo, która pokonała na własnym boisku Iskrę Narew 2:1. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 90. minucie Dudziński. Po tym spotkaniu Korona plasuje się na 10. pozycji, natomiast Iskra Narew zajmuje przedostatnią 15. lokatę wyprzedzając jedynie Hetmana Tykocin.

Znicz Suraż odniósł w niedzielę trzecie ligowe zwycięstwo na swoim terenie, tym razem zespół dowodzony przez Mariusza Purzyckiego i Mariusza Gałczyka pokonał Pomorzankę Sejny 1:0. Jedynego gola w tym spotkaniu zdobył w 37. minucie Łukasz Wójcik.

Skra Wizna – Puszcza Hajnówka 3:4 (2:1)
Bramki: Sakowski 23' (s), Stanisławski 30', 70' - Tercjak 16' (s), Bierżyn 55', Kicel 59', Lasota 76'.

Korona Dobrzyniewo – Iskra Narew 2:1 (1:0)
Bramki: Kitlas 30', Dudziński 90' – Ostaszewski 65'.

Znicz Suraż – Pomorzanka Sejny 1:0 (1:0)
Bramki: Wójcik 37'.

Na podst: podlaskizpn.org