Podlasie vs. Warmia i Mazury: Kolejne pogromy w III lidze

piłka nożna 2008-10-20 15:26:01

W ramach 12. kolejki III ligi grupy podlasko-warmińsko-mazurskiej miało miejsce siedem pojedynków zespołów z województw podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Zespoły z naszego regionu odniosły jedno zwycięstwo, jedno spotkanie zremisowały i aż pięć przegrały!

Pierwszą drużyną, która doznała w tej kolejce jest Orzeł Kolno, który na własnym boisku musiał uznać wyższość Huragana Morąg. Przyjezdni do przerwy prowadzili 3:0, a w drugiej części gry zaaplikowali rywalom jeszcze cztery bramki.

Do niespodzianki doszło w Łapach, gdzie miejscowa Pogoń pokonała faworyzowaną Mrągowię Mrągowo. Strzelcami bramek dla łapian okazali się Artur Kulesza i Sławomir Lewicki. Gospodarze dzięki temu zwycięstwo opuścili ostatnią lokatę w tabeli, Mrągowia po tej kolejce plasuje się na 7. pozycji.

Coraz bardziej komplikuje się sytuacja Sparty Augustów, która w niedzielę przegrała z Vęgorią 2:3. Do przerwy kibice zgromadzeni na stadionie w Węgorzewie bramek nie oglądali, po przerwie zawodnicy Vęgorii osiągnęli przewagę i prowadzili już 2:0, jednak Sparta grała ambitnie i zdołała odrobić dwubramkową stratę doprowadzając do remisu. W końcówce spotkania Vęgorii udało się zdobyć bramkę decydującą o losach spotkania i porażce Sparty.

Coraz lepiej poczyna sobie Sokół Sokółka, który u siebie pokonał Supraślankę Supraśl 2:0. Bramki dla sokółczan zdobyli Piotr Andrzejewski i ukrainiec Andrej Łomako. Kolejną porażkę poniosła Cresovia Siemiatycze tym razem ulegając w wyjazdowym spotkaniu Czarnym Olecko 0:1.