Minimalna porażka Cresovii w pojedynku z liderem

piłka nożna / Siemiatycze 2008-10-22 16:33:19

W rozegranym awansem spotkaniu 15. kolejki III ligi Cresovia Siemiatycze, przed własną publicznością, uległa minimalnie liderującej Olimpii Elbląg 0:1. Zwycięską bramkę dla gości jeszcze przed przerwą zdobył Michał Stawiński.

Gospodarze grali przez całe spotkanie uważnie w defensywie i systematycznie starali się przeprowadzać kontrataki na bramkę wyżej notowanych rywali. Olimpia Elbląg w kolejnym spotkaniu boryka się z tym samym problemem - brakiem skuteczności pod bramką przeciwnika, jej zawodnicy udowadniają, że są zdecydowanie lepsi stwarzając sobie klarowne sytuacje, które pozostają jednak niewykorzystane. Najdobitniejszym przykładem nieskuteczności elblążan jest sytuacja z 24. minuty, kiedy to Piotr Trafarski nie wykorzystał rzutu karnego.

O tym, że trzy punkty pojadą do Elbląga zadecydowała sytuacja z 32. minuty meczu, gdy piłkę otrzymał obrońca "Olimpijczyków" Michał Stawiński i postanowił oddać strzał, którego obronić nie zdołał golkiper gospodarzy Rafał Karolczuk.

Cresovia Siemiatycze - Olimpia Elbląg 0:1 (0:1)
Michał Stawiński 32'.

Cresovia: Karolczuk - Goniewicz, Moczulski (Szawkało 88'), Szymczuk, Niewiarowski (Piotrowski 55'), Śniadach, Szum (K. Kobus 60'), Stypułkowski, Wojnar, Lesiuk, Kutyłowski (Nowicki 76').

Olimpia: Hyz - Treszczotko, Hajman, Stawiński, Chmielecki, Kowalczyk (Roszak 62'), Styś (Kuczkowski 82'), Kopycki (Kitowski 62'), Nowacki, Kolosov, Trafarski (Biegański 72').