Wigry na kolanach

piłka nożna / Suwałki 2008-10-25 14:56:11

Wigry Suwałki zostały zdeklasowane przez Górnika Wieliczka. Goście z Małopolski wygrali aż 4:0, strzelając trzy bramki jeszcze przed przerwą.

Z pewnością nie tak wyobrażali sobie początek meczu kibice zgromadzeni na stadionie. Już w 6 minucie goście  zdobyli pierwszą bramkę. W prawy róg bramki z 16. metrów uderzył Wtorek i Masłowski nie miał szans na obronę. Po kilku chwilach było już 0:2. Łukaczyńsk został pozostawiony bez opieki na osiemnastym metrze, przycelował w samo okienko bramki Masłowskiego i po raz kolejny bramkarz Wigier wyjmował piłkę z siatki. Suwalczanie grali chaotycznie i bardzo nieporadnie. Goście z Wieliczki wymieniali sporo podań i potrafili długo utrzymywać się przy piłce. W 26. minucie Górski wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego, Masłowski źle obliczył tor lotu futbolówki i było 0:3. Gospodarze mogli jeszcze przed przerwą zniwelować straty, jednak po strzale Bajki piłka trafiła w słupek. W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmian. Widać było, że Wigry zbyt już nie wierzyły w odniesienie korzystnego wyniku. W 62. minucie goście zadali ostateczny cios. Na sam na sam z Masłowskim wyszedł Kisiel, przelobował golkipera gospodarzy i Górnik cieszył się ze zdobycia kolejnego gola. Przyjezdni mogli wygrać jeszcze wyżej, jednak Jarosz trafił w słupek, a dobitka Górskiego była niecelna.

Więcej bramek już w tym spotkaniu nie padło. Górnik wygrał, ponieważ był zdecydowanie lepszym zespołem. Goście grali piłką, szybko i pomysłowo, Potrafili wykorzystywać stwarzane okazje. Wigry zaś przez całe spotkanie nie potrafiły stworzyć sobie choć jednej stuprocentowej sytuacji do zdobycia gola i dlatego zeszły dziś z boiska pokonane.

Wigry: Masłowski - Bucholc, Świerzbński, (56 Kleczkowski) Makarewicz, Bajko, Lauryn, Niewulis, Rybkiewicz, Drągowski, Rogoziński, Ołowniuk

Górnik Wieliczka: Sotnicki - Kubik, Kisiel (62 Liput), Wtorek, Świstak, Wacek, Łukaczyński (ż), Pawłowicz, Szymonik (ż) (60 Jarosz), Górski, Budniak (76 Filipowski)

Bramki: Wtorek (6 min.), Łukaczyński (10 min.), Górski (26 min.), Kisiel (62 min.)

Żółte kartki: Szymonik, Łukaczyński

Sędziował:Jacek Kikolski (Płock)