Promień rozbił lidera

piłka nożna / Mońki 2008-10-25 15:24:52

W meczu na szczycie 13. kolejki IV ligi Promień Mońki rozgromił lidera rozgrywek - Hetmana Białystok aż 4:0. Podopieczni Adama Wińskiego już do przerwy prowadzili aż trzema bramkami po trafieniach Kulikowskiego, Budźko i Kobrzynieckiego, zaś jeszcze jednym golem gości w drugiej części spotkania dobił Studniarek

Gospodarze potrzebowali 10 minut aby zdobyć prowadzenie. Marcin Grygo uwolnił się obrońcom i precyzyjnie dośrodkował do Marka Kulikowskiego. Piłka po strzale napastnika Promienia otarła się jeszcze o jednego z obrońców i wpadła do bramki Tomasza Drozda. W 38 minucie Jakub Budźko przeprowadził akcję ze środka boiska po czym uderzył z 16. metrów na bramkę przyjezdnych. Piłka znowu odbiła się od obrońcy i po raz drugi wylądowała w siatce. Dwie minuty później zdobywca drugiej bramki precyzyjnie dośrodkował na głowę Bartka Kobrzynieckiego a ten pięknym strzałem w okienko nie dał szans bramkarzowi. Początek drugiej połowy przebiegał przy lekkiej przewadze gości, którzy dążyli do zmiany wyniku. Gra ze strony gospodarzy ożywiła się kiedy trener Wiński dokonał zmian. Z kilku dogodnych sytuacji młodzi zawodnicy Promienia wykorzystali jedną kiedy to Łukasz Studniarek strzałem głową ustalił wynik meczu

Promień Mońki - Hetman Białystok 4:0 (3:0)

Bramki : 1:0 -Kulikowski (10'), 2:0 - Budźko (38'), 3:0 - Kobrzyniecki (42), 4:0 - Studniarek (76').

Żółta kartka : Szarejko (Hetman).

Sędziował : Przemysław Sarosiek (Białystok).

Promień: Jabłoński - Zawadzki, Płoński, Jarocki, Młodzianowski - Rybołowicz, Budźko (71' Draheim), Grygo, Ziemkiewicz (80'Kolendo) - Kobrzyniecki (60' Sygit), Kulikowski (57'Studniarek).

Hetman: Drozd - Maleszewski, Konończuk (46' Topolan), Kantor, Słoma - Bochenek, Wiśniewski, Szarejko, Marczuk (82' Kurzyna) - Hawryluk, Kawałko (46' Suchowolec).