AZS Kalisz - Żubry Białystok 50:62

koszykówka / Kalisz 2008-10-25 19:21:43

Kolejne zwycięstwo odnotowali koszykarze  Żubrów. W wyjazdowym spotkaniu w Kaliszu przeciwko tamtejszym akademikom białostoczanie zasłużenie wygrali prowadząc przez większą część spotkania.

W pierwszych minutach gry w hali Winiary Arena w Kaliszu panował spory chaos. Oba zespoły raziły nieskutecznością. Zwłaszcza gospodarze nie potrafili przez dłuższe okresy oddać celnego rzutu stąd tak niski wynik. Na nieco ponda 3 minuty do końca pierwszej odsłony Żubry prowadziły już 11:3. W drugiej kwarcie skuteczniej zaczęli grać akademicy i to oni wysoko wygrali drugą odsłonę meczu.

Pierwsza połowa zakończyła się minimalnym prowadzeniem gospodarzy (26:25), jednak od początku trzeciej odsłony Podlasianie znów odskoczyli na kilka punktów przewagi i prowadzenia nie oddali już do końca. Goście jak na zespół z czołówki tabeli przystało zaprezentowali bardziej poukładaną koszykówkę i zasłużenie wygrali 62:50.

W drużynie Marka Kubiaka kolejne dobre spotkanie rozegrał Andrzej Misiewicz. 24-letni skrzydłowy z meczu na mecz wyrasta na lidera białostoczan. Za tydzień Żubry czeka bardzo ciężki wyjazd, udadzą się do Zielonej Góry na mecz z tamtejszym Zastalem.

AZS Kalisz – Żubry Białystok 50:62 (7:15, 19:10, 15:26, 9:11)

Żubry: Misiewicz 19, Jagoda 4, Busz 3, Kulikowski 3, Zakrzewski 7 oraz Kujawa 9, Konare 7, Bet 6,  Rapucha 2, Brzozowski 2, Zabielski 0,