II liga: Tur zwycięża po dogrywce

koszykówka / Bielsk Podl. 2008-10-25 20:02:51

Dogrywki potrzebowali koszykarze bielskiego Tura, by wygrać z UKS-em Łęczyce. Dla podopiecznych Andrzeja Sinielnikowa jest to drugie zwycięstwo w tym sezonie.

Znów pierwszoplanową postacią w zespole gospodarzy odegrał Łukasz Kuczyński. w dzisiejszym spotkaniu popularny "Kucza" zdobył 31 punktów,. Doliczając do tego wyniku 21 oczek Kamila Sulimy oraz 20 punktów Rafała Bochenka, to ta trójka koszykarzy rzuciła ponad 60% zdobyczy całej drużyny

Od pierwszych minut Tur narzucił rywalom swój styl gry i szybko "odskoczył" na blisko 20 punktów przewagi. Kilkunastu punktowa przewaga utrzymywała się przez większość meczu. Na nieco ponad minutę gościom udało się zniwelować stratę do 13 oczek, a to co obejrzeli kibice w następnych 60 sekundach nie wyreżyserował by nawet Hitchock. Koszykarzom z Łęczyc udało się serią rzutów za 3 punkty doprowadzić do dogrywki. W doliczonym czasie toczyła się wyrównana walka w której minimalnie lepsi okazali się gospodarze. Decydujące o zwycięstwie punkty zdobył niemal równo z syreną Bochenek.

Tur Bielsk Podlaski - UKS Łęczyce 114:112 po dogrywce (27:19, 23:26, 24:20, 26:35 d.14:12)

Tur: Kuczyński 31, Sulima 21, Bochenek 20, Byliniak 17, Kiluk 13, Mysłowiecki 6, Kaczanowski 2, Balicki 2, Jankowski 2, Sinielnikow 0, Kaźmierczyk 0, Juźwiuk 0.