Supraślanka Supraśl - Vęgoria Węgorzewo 1:4 (0:2)

piłka nożna / Supraśl 2008-10-26 15:55:58

Supraślanka Supraśl została rozbita na własnym boisku przez Vęgorię Węgorzewo 1:4 w meczu 13. kolejki III ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej. Honorową bramkę dla podopiecznych Dariusza Czykiera zdobył tuż po przerwie Tomasz Tupalski.

Było to spotkanie dwóch zespołów. które zajmują miejsca w dolnych rejonach tabeli. Supraślanka z 10 punktami na koncie zajmowała 12. lokatę, a Vęgoria, która jest najsłabszą ekipą z Województwa Warmińsko-Mazurskiego, plasowała się o pozycję niżej. Mecz bardzo dobrze rozpoczął się dla przyjezdnych. Już w 3. minucie bramkę zdobył Stanisław Klein i goście z Węgorzewa objęli prowadzenie. Później rozpoczął się spektakl jednego aktor: zawodnika gości - Mariusza Machniaka. Najskuteczniejszy w tym sezonie piłkarz swojego zespołu w 40. minucie podwyższył wynik na 0:2 i Supraślanka znalazła się w bardzo trudnej sytuacji. Nadzieję na korzystny rezultat dał tuż po przerwie Tomasz Tupalski. Doświadczony piłkarz "Biało-zielonych" zdobył kontaktową bramkę i zniwelował straty w tym spotkaniu. Vęgoria poszła jednak za ciosem i po godzinie gry prowadziła już 3:1, a gola po raz kolejny zdobył Machniak. Nie kto inny, jak ten sam zawodnik dobił w 79. minucie rywali z Supraśla i zdobył hat-tricka. Supraślanka zasłużenie przegrała wysoko dzisiejsze spotkanie i jeśli nadal będzie prezentować tak mizerną formę, to zespół Dariusza Czykiera może stać się największym rozczarowaniem tego sezonu w III lidze.

Bramki: 0:1 - Klein [3], 0:2 - Machniak [40], 1:2 - Tupalski [46], 1:3 - Machniak [60], 1:4 - Machniak [79].