Puszcza Hajnówka - Gryf Gródek 0:2 (0:0)

piłka nożna / Hajnówka 2008-10-27 09:07:03

W najciekawszym z dzisiejszych spotkań IV ligi, piłkarze Gryfa Gródek pokonali 2:0 hajnowską Puszczę. Tym samym beniaminek z Gródka niespodziewanie objął fotel lidera podlaskiej IV ligi.

Pierwsza część spotkania przebiegała pod dyktando gospodarzy, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce i częściej przebywali na połowie rywali. Niestety akcje miejscowych, które zapowiadałyby zdobycie gola można policzyć na palcach jednej ręki. Najgroźniejszy strzał oddał w kierunku bramki gości Andrzej Kicel, ale piłka trafiła jedynie w boczną siatkę. Gryf dał o sobie znać dopiero w 45 minucie, kiedy to wzorową kontrę w sobie tylko znany sposób, zmarnował Tomasz Dzierzgowski.

Po zmianie stron, do głosu częściej zaczęli dochodzić przyjezdni. Sporo zamieszania w szeregach obronnych Puszczy siała para napastników Tomczyk – Dzierzgowski. Po jednej z szarż Dzierzgowskiego, Gryf wywalczył rzut wolny z około 20 metrów. Okazję do zdobycia gola wykorzystał Sebastian Kozłowski, który pięknym strzałem nie dał szans golkiperowi Puszczy. Hajnowianie rzucili się do odrabiania strat, ale zbyt chaotyczne ataki nie przynosiły skutku. Gryf natomiast bardzo mądrze się bronił na swojej połowie i co jakiś czas nękał gospodarzy groźnymi kontrami. Po jednej z nich w pole karne Kamila Różyckiego dośrodkowywał Dzierzgowski, który wykonał to tak szczęśliwie, że piłka bezpośrednio wylądowała w bramce Puszczy. Miejscowi mimo determinacji i poświęcenia nie zdołali już odmienić losów spotkania, ani nawet zdobyć gola honorowego.