Podlasie vs. Warmia i Mazury: Wreszcie wygrywamy!

piłka nożna 2008-10-28 18:34:53

Jak wyglądały konfrontacje z cyklu "Podlasie vs. Warmia i Mazury" w 13. kolejce III ligi? Trzynasta kolejka okazała się szczęśliwa i w trzech spotkaniach nasze drużyny odniosły dwa cenne wyjazdowe zwycięstwa, a tylko Supraślanka przed własną publicznością musiała uznać wyższość rywali z sąsiedniego województwa.

Supraślanka Supraśl przegrała drugie spotkanie z rzędu, zawodnicy z Supraśla przegrali różnicą trzech bramek z niżej sklasyfikowaną przed tym spotkaniem Vęgorią Węgorzewo 1:4. Gospodarze zajmują po tym spotkaniu miejsce w strefie spadkowej.

Miłą niespodziankę sprawiła drużyna Sokoła Sokółka, która wywiozła z trudnego terenu w Mrągowie komplet punktów. W 24. minucie spotkania na uderzenie z 25 metrów zdecydował się Łomako, a piłka znalazła drogę do bramki. W 51. minucie faulowany w polu karnym był Piotr Andrzejewski, a "jedenastkę" na bramkę zamienił Łomako. Na 3:0 w 57. minucie podwyższył Norbert Toczydłowski, który dobił piłkę po rzucie wolnym wykonywanym przez sokółczan. Gospodarzy stać było tego dnia tylko na jedno trafienie, które padło w 81. minucie.

Olimpia Zambrów w wyjazdowym spotkaniu niespodziewanie pokonała Huragana Morąg 1:0 po bramce Łukasza Krawczyka zdobytej w 19. minucie spotkania. W ostatnich minutach spotkania bramkarz Olimpii Zambrów, Łukasz Trudnos obronił rzut karny wykonywany przez Tomasza Włodarczyka. Zambrowianie zwycięstwo w dużej mierze zawdzięczają znakomitej postawie swojego golkipera i linii defensywnej, która systematycznie odpierała ataki rywali.