I liga: Zastal Zielona Góra - Żubry Białystok 69:72

koszykówka / Zielona Góra 2008-10-29 21:51:54

Białostoczanie krocząc od zwycięstwa do zwycięstwa tym razem pokonali na wyjeździe Zastal Zielona Góra. W dramatycznej końcówce zwycięstwo podopiecznym Marka Kubiaka zapewnił rzutem za 3 punkty, kapitan zespołu Tomasz Kujawa.

Białostoczanie mieli zawsze duży problemy z drużyną z Zielonej Góry. Nie inaczej było i dziś, ale ostatnie minuty pokazały, że na parkiecie wygrywają lepsi, silniejsi psychicznie.  Gospodarzom udało się skutecznie wyłączyć z gry Andrzeja Misiewicza. Gospodarze już w pierwszej minucie objęli kilkupunktowe prowadzenie, które utrzymywało się przez całą pierwszą kwartę. W zespole Zastalu co chwila punktował Łukasz Wiśniewski. W drugiej odsłonie ponowie toczyła się wyrównana walka. Chociaż gospodarze szybko odskoczyli na 7 punktów przewagi, to dzięki popisowi skuteczności Kamila Zakrzewskiego przyjezdni natychmiast zniwelowali przewagę. Skrzydłowy Żubrów w ciągu kilku minut dobył 10 punktów, aż trzykrotnie trafiając zza linii 6,25m. Na przerwę goście schodzili prowadząc zaledwie 1 punktem.

W trzeciej kwarcie w grze białostoczan wkradł się przestój i zwycięstwo zaczęło się wymykać. Szczególnie skutecznie zagrał rozgrywając gospodarzy Bartosz Sarzało, jego gra sprawiła wiele problemów młodym zawodnikom z Podlasia i po 30 minutach gry gospodarze wygrywali już 8 punktami. Gdy na  sześć i pół minuty przed ostatnią syreną Żubry przegrywały już 68:61, wydawało się, że o korzystny rezultat będzie bardzo trudno.  Podopiecznym Marka Kubiaka udało się zniwelować stratę do 3 punktów i o wygranej miały zadecydować ostatnie sekundy spotkania. Najpierw dwóch rzutów wolnych nie wykorzystał były rozgrywający Żubrów Łukasz Wilczek, w odpowiedzi celna „trójka” białostoczan doprowadziła do remisu, a następnie na 0,9 sekundy przed końcem zza linii 6,25 m celnie rzucił Tomasz Kujawa. Żubry z dalekiej wyprawy wracają z kompletem punktów, co przy przegranej ŁKS-u Łódź pozwoliło białostockim koszykarzom awansować na 3 pozycje w tabeli.

Zastal Zielona Góra - Żubry Białystok 69:72 (24:21, 21:25, 18:9, 6:17)

Żubry: Zakrzewski 23, Kujawa 11, Kulikowski 10, Konare 8, Busz 7, Misiewicz 4, Bet 4, Zabielski 3, Jagoda 2, Brozowski 0.