IV liga: Hetman Białystok - Pomorzanka Sejny 3:0

piłka nożna / Białystok 2008-11-02 15:22:53

Drużyna Mirosława Mojsiuszko zrehabilitowała się za wpadkę w poprzednim spotkaniu, bez większych problemów pokonując na własnym boisku sejneńską Pomorzankę. Dwa kolejne trafienie dopisał do swojego konta liderujący klasyfikacji strzelców podlaskiej IV ligi Radosław Hawryluk.

Gospodarze byli faworytami spotkania i nie zawiedli. Od pierwszych minut piłkarze Hetmana narzucili swój styl gry. Goście dali się zdominować zwłaszcza w środkowej strefie boiska, lecz nielicznie zgromadzeni kibice czekali na pierwsze trafienie przeszło 30 minut. Bramka padła po nieporozumieniu w szeregach defensywy Pomorzanki. Do bezpańskiej futbolówki dopadł Radosław Hawryluk, który nie zwykł marnować sytuacji sam na sam z golkiperem. Pięć minut później ten sam piłkarz wspaniałym strzałem głową przelobował Sobolewskiego i Hetman prowadził już 2:0. Goście nie grali źle, jednak popełniając tak proste błędy w defensywie nie można liczyć na korzystny wynik.

Po zmianie stron obraz gry nie ulegał zmianie. Gospodarze prowadzili grę, często zagrażając bramce Pomorzanki. Szczególnie niebezpieczne były liczne akcje skrzydłami, jednak bez wykończenia w polu karnym. Najbliżej podwyższenia wyniku Hetman na nieco ponad 10 minut przed końcem gry, gdy piłka po strzale jednego z piłkarzy trafiła w słupek bramki Sobolewskiego. Zgodnie z starym porzekadłem „niewykorzystane sytuacje lubią się mścić” chwilę później sam na sam z Tomaszem Drozdem znalazł się zawodnik z Sejn, jednak golkiper gospodarzy wykazał się odbijając strzał. Chwilę przed ostatnim gwizdkiem arbitra wynik ustalił rezerwowy w tym spotkaniu, Grzegorz Kawałko.

Hetman Białystok - Pomorzanka Sejny 3:0 (2:0).
Hawryluk 35', 40', Kawałko 90'.

Hetman: Drozd - Maleszewski, Słoma, Charytoniuk, Bochenek, Marczuk (70' Kantor), Wiśniewski, Szarejko, Osek (80' Kurzyna), Suchowolec (60' Kawałko), Hawryluk.

Pomorzanka: Sobolewski - Krachało, Pieślak, Ejdulis, Maciejewski, Macianis, Boguszewski, Labanawskas, Mickiewicz, Kunicki, Jakubowski (75' Rakowski).