Sokół Sokółka - Vęgoria Węgorzewo 2:2 (1:0)

piłka nożna / Sokółka 2008-11-02 18:46:01

Sokół Sokółka w niedzielę ostatni raz zaprezentował się przed własną publicznością przed przerwą zimową. W spotkaniu 14. kolejki III ligi gospodarze pechowo zremisowali z Vęgorią Węgorzewo 2:2 (1:0).

W pierwszej połowie spotkania klarownych sytuacji do zdobycia bramki było kilka, już w 3. minucie zaskoczyć Wojtowicza próbował Robert Sokół. Następną groźną akcję sokółczanie stworzyli dopiero w 24. minucie, kiedy to Norbert Toczydłowski zaprezentował swoje umiejętności, a obrońca z Węgorzewa musiał ratować się faulem w polu karnym. Rzut karny na bramkę zamienił Andrej Łomako, etatowy wykonawca stałych fragmentów gry w ekipie Sokoła.

Na kolejną groźną akcję pod bramką Vęgorii trzeba było znowu czekać dokładnie dwadzieścia minut. W 44. minucie na uderzenie zdecydował się Wojtkielewicz, jednak golkiper gości poradził sobie z obroną tego strzału.

W drugiej połowie nic się nie zmieniło, nadal lepsze okazje stwarzali sobie zawodnicy Sokoła i wydawało się, że konsekwentnie dążą do zdobycia kolejnej bramki. Dziesięć minut po przerwie sytuacji "sam na sam" z bramkarzem nie wykorzystał Łomako, ale Sokół nadal przeważał i ostrzeliwał bramkę rywali. Ku zaskoczeniu wszystkich wyrównującą bramkę w 71. minucie zdobyli piłkarze Vęgorii, po dobrej wrzutce w pole karne Koleśnikowi udało się pokonać Łukasza Trochima.

Dziesięć minut później ponownie na prowadzenie wyszli gospodarze, a strzelcem bramki okazał się Robert Sokół. Ale to nie koniec emocji w Sokółce, gdyż goście nie zamierzali się poddawać i w 87. minucie zrealizowali cel, jakim było zdobycie wyrównującej bramki. Po składnej akcji przeprowadzonej przez Vęgorię w polu karnym Sokoła faulował Krzysztof Stelmaszek, a sędzia bez wahania wskazał na rzut karny. Z jedenastu metrów Trochima pewnie pokonał Mariusz Machniak.

Ostatnie minuty to desperackie ataki gospodarzy, które nie przyniosły oczekiwanego efektu. Sokółczanie swoją przewagę potrafili udokumentować strzeleniem dwóch bramek, a goście potrafili strzelić dwie bramki "z niczego" i z jednym punktem wyjechali z Sokółki.

Bramki: Łomako 24' (k), Sokół 82' - Koleśnik 71', M. Machniak 87' (k).
Żółte kartki: Dzienisowicz, Stelmaszek (Sokół) - Koleśnik (Vęgoria).
Sędzia: Janusz Brokowski (Zambrów).

Sokół: Trochim - Stelmaszek, Charyło, Biernacki, Doroszczyk, Dzienisowicz, Wojtkielewicz, Łomako, Toczydłowski (86' Łoszakiewicz), Andrzejewski, Sokół.

Vęgoria: Wojtowicz - M. Machniak, Wysocki, T. Machniak, Sadłos, Mróz (55' Maliszewski), Klein, Koleśnik, Reczek, Jurczak (46' Warnieło), Wołowik (78' Biaduń).

Na podst.: sokol.sokolka.com