Pogoń Łapy - Start Działdowo 2:0 (1:0)

piłka nożna / Łapy 2008-11-02 19:24:20

Sporą niespodziankę sprawiła swoim kibicom Pogoń Łapy, która pokonała na własnym obiekcie trzeci w tabeli Start Kombet Działdowo 2:0. Bohaterem spotkania okazał się strzelec obu bramek, Łukasz Czarnowski.

Spotkanie, które odbywało się w przenikliwym chłodzie zgromadziło na trybunach nieco ponad 200 widzów, lecz ci którzy przyszli, nie mogli narzekać na brak emocji. Początek meczu to lepsza gra faworytów w tym pojedynku, czyli ekipy gości. To oni utrzymywali się przy piłce i sprawiali wrażenie dojrzalszej drużyny, ale nie potrafili swojej przewagi zamienić na sytuacje podbramkowe. W 21. minucie gospodarze przeprowadzili praktycznie pierwszy atak w tym spotkaniu. Z prawego skrzydła ładne podanie otrzymał Łukasz Czarnowski, oddał strzał po ziemi pod interweniującym Robertem Madejem i było 1:0 dla Pogoni. Start starał się doprowadzić do wyrównania, lecz tego popołudnia swój dzień miał Adam Ciulkin. Były bramkarz GKS Kleosin kilkakrotnie wyszedł zwycięsko z pojedynków z Piotrem Falenckim i to także dzięki jego wysokiej formie Pogoń tak dobrze radziła sobie w tym spotkaniu.

Po przerwie gospodarze skupili się na grze defensywnej i postawili na grę z kontry. Goście starali się atakować, ale bez powodzenia. W 68. minucie po jednym ze strzałów zawodnika ekipy przyjezdnej piłka trafiła w poprzeczkę. Działdowianie starali się wymuszać faule blisko pola karnego Pogoni, ale po żadnym z rzutów wolnych piłka nie znalazła drogi do siatki. Łapianie grali do końca i na minutę przed końcem spotkania przeprowadzili wspaniały kontratak, po którym bramkę zdobył po raz kolejny Czarnowski. Dzięki temu zwycięstwu podopieczni Witolda Mroziewskiego awansowali kosztem Supraślanki na 14. lokatę III ligi.

Pogoń Łapy – Start Działdowo 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 - Czarnowski [21], 2:0 - Czarnowski [89].

Żółte kartki: Kulesza, Ptaszyński - Falencki, Skrobiński, Tomaczak.

Sędziował: P. Swajda (Siemiatycze)

Widzów: 200

Pogoń Łapy: Ciulkin - Kulesza, Ptaszyński, Kesler, Demiańczuk - Lewicki, Gąsowski, Miłosiewicz (78 Ł. Kul), Kozicz (46 Halicki) - Czarnowski (90 Gumieniak), Minow (61 Kochanowski).