Podlasie vs. Warmia i Mazury: Standardowo "w plecy"

piłka nożna 2008-11-03 23:37:00

Po 14. kolejce rozgrywek kibice ekip z Podlasia, których rywalem były drużyny z sąsiedniego województwa nie mieli zbyt wielu powodów do radości.

Orzeł Kolno pechowo przegrał z Concordią Elbląg 0:1, a autorem jedynego trafienia okazał się Jarosław Kostuch, który po niezbyt fortunnym przyjęciu futbolówki, wpakował ją do własnej bramki. Spotkanie obserwowało około 100 widzów. W ostatnim spotkaniu rundy jesiennej zespół Orła zmierzy się ze Spartą Augustów i niewątpliwie liczy na zdobycz punktową w konfrontacji z ostatnią drużyną w lidze.

Mrągowia Mrągowo pokonała przed własną publicznością MKS Mielnik, czyli najwyżej sklasyfikowaną drużynę z województwa podlaskiego. Czarni Olecko wygrali ze Spartą Augustów, która poniosła kolejną z rzędu porażkę i jej strata do przedostatniej drużyny wynosi już cztery punkty. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, natomiast w drugiej do strzelania przystąpili gospodarze, którzy po trafieniach z 77. i 89. minuty prowadzili już 2:0. Honorową bramkę dla Sparty Augustów zdobył w 90. minucie spotkania Łukasz Sobolewski.

Sokół Sokółka stracił punkty na własnym boisku, niedzielnym rywalem sokółczan była Vęgoria Węgorzewo. Gospodarze posiadali przez całe spotkanie optyczną przewagę, która przełożyła się na ilość sytuacji podbramkowych, jednak nie miała wpływu na wynik. Sokół Sokółka zremisował z Vęgorią Węgorzewo 2:2 i zajmuje obecnie 9. pozycję w tabeli.

Pod wodzą Witolda Mroziewskiego coraz lepiej radzi sobie Pogoń Łapy, która w ten weekend pokonała Start Działdowo 2:0. Łapianie po 14. kolejkach zajmują 14. lokatę z jednym "oczkiem" straty do dwóch kolejnych ekip.