ME: Cracovia Kraków - Jagiellonia Białystok 0:0

piłka nożna / Kraków 2008-11-04 18:34:12

Bezbramkowym remisem zakończyło się jedyne wtorkowe spotkanie 11. kolejki rozgrywek Młodej Ekstraklasy pomiędzy Cracovią Kraków, a Jagiellonią Białystok.

Gospodarze już od 10. minuty spotkania byli zmuszeni grać w dziesiątkę, gdyż czerwony kartonik ujrzał Michał Karwan, który faulował wychodzącego na czystą pozycję Jacka Falkowskiego.

W pierwszej połowie przewagę osiągnęli grający w przewadze białostoczanie i częściej próbowali ataków na bramkę Cracovii, jednak ilość groźnych sytuacji podbramkowych była porównywalna.

W 21. minucie na groźne uderzenie z dystansu zdecydował się Michał Renusz, jednak z obroną strzału poradził sobie golkiper "Pasów". Kilka chwil później Cracovia miała swoją sytuację, Bartłomiej Dudzic ograł dwóch rywali i mógł podawać do "czystego" Jakuba Kaszuby, jednak zdecydował się na uderzenie, które nie przyniosło zamierzonego efektu.

Druga część gry była efektowniejsza w wykonaniu obu drużyn, mimo że nie padła w niej żadna bramka. Częstsze wizyty pod bramką rywali, sytuacje podbramkowe i pewne interwencje bramkarzy - tak w skrócie można opisać drugą połowę.

Po 11. kolejkach rozgrywek Młodej Ekstraklasy Jagiellonia Białystok zajmuje trzecią lokatę, traci jeden punkt do Lecha Poznań i pięć do Ruchu Chorzów. W najbliższej serii gier "Jaga" będzie podejmowała przed własną publicznością zespół Polonii Warszawa (9 listopada, godz. 12:00).

Cracovia Kraków - Jagiellonia Białystok 0:0

Cracovia: Szwiec (46' Wróbel) - Łuczak, Karwan, Polczak (64' Sacha), Baliga - Jeleń (46' Snadny), Dynarek, Klich, Majoros (18' Urbański) - Dudzic (86' Tatara), Kaszuba (46' Krzywicki).

Jagiellonia: Gikiewicz - Gogol, Grzybowski, Thiago, Gudewicz - Ambrożewicz (72' Hryszko), Everton, Jakimczuk (46' Zaniewski), Renusz - Falkowski, Steć.

Sędzia: Łukasz Śmietana (Radom).
Żółte kartki: Łuczak (Cracovia) - Gogol, Everton (Jagiellonia).
Czerwona kartka: Karwan (Cracovia - 10').