Podlasie vs. Warmia i Mazury: Podsumowanie 15. kolejki

piłka nożna 2008-11-10 14:44:16

W 15. kolejce trzeciej ligi doszło do pięciu konfrontacji międzywojewódzkich, w których podlaskie ekipy odniosły jedno zwycięstwo, dwa spotkania zremisowały i dwa przegrały.

Cresovia Siemiatycze w rozegranym awansem 22 października spotkaniu uległa przed własną publicznością Olimpii Elbląg 0:1. Decydujące o losach spotkania trafienie zaliczył w 32. minucie Michał Stawiński.

Olimpia Zambrów przywiozła jeden punkt z Elbląga, gdzie pojedynek z faworyzowaną Concordią zakończył się bezbramkowym remisem. Warty podkreślenia jest fakt, że zambrowianie jako jedyny zespół w lidze dwukrotnie wracali z Elbląga z jakąkolwiek zdobyczą punktową. Na chwilę obecną żadnej innej drużynie nie udało się odebrać punktów Olimpii Elbląg na jej własnym terenie.

Bardziej zaskakujący był remis w Morągu, gdzie gospodarze podzielili się punktami ze skazywaną na pożarcie Pogonią Łapy. Pod wodzą nowego szkoleniowca, Witolda Mroziewskiego piłkarze Pogoni coraz lepiej radzą sobie w rozgrywkach ligowych. Remis z wiceliderem można uznać za sukces, a trzeba również podkreślić, że od 58. minuty goście grali w "dziesiątkę", gdyż czerwoną kartką ukarany został Tomasz Kozicz.

Supraślanka Supraśl nadal rozczarowuje, w niedzielę przegrała na własnym boisku z Czarnymi Olecko 0:2. Bramki dla drużyny przyjezdnych zdobyli w drugiej połowie: Kamil Szarnecki i Dawid Paszkowski.

Warmia Grajewo przerwała passę trzech spotkań bez porażki zespołu z Węgorzewa, pokonując go w wyjazdowym spotkaniu 3:1. Decydujący wpływ na przebieg spotkania miała bramka, która padła dla grajewian już w 8. minucie, a jej strzelcem okazał się Marcin Strzeliński. W 29. minucie Maksym Mirwa podwyższył na 2:0, a pięć minut później bramkę kontaktową z rzutu karnego zdobył Mariusz Machniak. W drugiej połowę częściej atakowali gospodarze, jednak nacięli się na groźną kontrę grajewian, którą wykończył Konrad Kowalko i mecz zakończył się rezultatem 3:1 dla Warmii.