III liga koszykówki: Instal Białystok - ZSR Dojlidy Białystok 79:75

koszykówka / Białystok 2008-11-11 10:47:16

W najciekawszym spotkaniu 3 kolejki podlaskiej III ligi Instal podejmował Dojlidy. Derby miasta po emocjonującej końcówce wygrali gospodarze, czyniąc kolejny krok do kolejnej fazy rozgrywek.

Przez pierwszą połowę koszykarze Dojlid prowadzili wyrównany pojedynek z faworyzowanym Instalem. W zespole gospodarzy zabrakło tym razem zawodników na co dzień występujących w drugoligowym Turze, jednak prowadzeni przez dobrze dysponowanego tego dnia Przemysława Zadykowicza przez większą cześć spotkania to Instal dyktował warunki.

W trzeciej kwarcie goście zaczęli popełniać wiele błędów, straty w ataku oraz rzuty z nieprzygotowanych pozycji, sprawiły, że Instal szybko wypracował ponad dziesięciopunktową przewagę. Nikt ze zgromadzonych na hali kibiców nie wierzył, że gospodarze mogą przegrać to spotkanie, jednak po czasie na żądanie szkoleniowca „Rolnika”, jego podopieczni więźli się do obrabiania strat. Przewaga malała, głównie za sprawą niemal 100% skuteczności rzutów zza linii 6,25m. Na nieco ponad minutę do końca spotkania na tablicy widniał remis 76:75 na korzyść gospodarzy, lecz piłka była w posiadaniu Dojlid. Goście nie wykorzystali szansy, w odpowiedzi Przemysław Zadykowicz trafił za 3 punkty i było „po meczu”. Pomimo szaleńczych prób gościom nie udało się odrobić strat i ostatecznie Instal pokonał ZSR Dojlidy 79:75.