Jagiellonia Białystok - Polonia Bytom 2:2 (1:0)

piłka nożna / Białystok 2008-11-15 19:59:55

Jagiellonia Białystok zremisowała z Polonią Bytom 2:2. Białostoczanie prowadzili przez większość spotkania, ale w końcówce niewiele zabrakło by to Polonia wywiozła 3 punkty z Białegostoku, jednak punkt dla Jagiellonii uratował Arifović.

Pierwsze minuty spotkania to szybka gra gospodarzy, którzy zepchnęli przyjezdnych do defensywy. Aktywni na początku meczu Pesir i Zawistowski zagrywali piłki w pole karne rywali, lecz tam nikt nie wykańczał akcji strzałem. Kibice w Białymstoku pierwszą bramkę zobaczyli w 14. minucie spotkania. Po dobrze wykonanym przez Kajosevicia rzucie rożnym piłkę głową bo bramki skierował Szymon Matuszek i "Jaga" prowadziła 1:0. Gracze ze stolicy Podlasia do końca pierwszej połowy posiadali przewagę. Goście pierwsze składne akcje zaczęli konstruować po pół godzinie gry, jednak Bazik ani razu poważnie swoimi dośrodkowaniami nie zagroził Piotrowi Lechowi. Bardzo aktywny w tym spotkaniu Matuszek mógł zdobyć swoją druga bramkę jeszcze przed przerwą, ale piłka po jego strzale głowa minimalnie minęła bramkę bytomian. Bramki w pierwszej połowie już nie padły, a gospodarze prowadzili bardzo zasłużenie.

Początek drugiej części gry nie przebiegał w szybkim tempie. Oba zespoły próbowały dośrodkowań w pole karne, ale żadne z nich nie przyniosło pożądanych efektów. Goście powinni wyrównać w 70. minucie, ale Hubert Jaromin, który znalazł się praktycznie sam na sam z Lechem przerzucił futbolówkę nad poprzeczką. Przyjezdni grali z co raz większym impetem i dopięli swego parę chwil później. Po jednym z rzutów rożnych piłka pechowo trafiła w Skerlę i trafiła do bramki Lecha, który tym samym zakończył swoja bardzo długą passę bez utraty gola. Kilka minut później zespół z Bytomia uskrzydlony zdobytym golem zaczął grać jeszcze szybciej i wyszedł na prowadzenie. Ładną kontrę celnym uderzeniem wykończył wprowadzony wcześniej na plac gry Jakub Zabłocki i było 1:2. Jaga zabrała się do odrabiania strat i zdołała wyrównać w 88. minucie spotkania. Po precyzyjnym podaniu z prawej strony Mariusza Dzienisa piłkę z najbliższej odległości do bramki wpakował Ensar Arifović. Bośniak mógł zostać bohaterem tego spotkania, lecz na sekundy przed końcem zamiast fo sitaki rywali, trafił w wychodzącego z bramki Peskovica i pojedynek pomiędzy Polonią Bytom a Jagiellonią zakończył się podziałem punktów..

Jagiellonia Białystok - Polonia Bytom 2:2 (1:0).
Matuszek 14', Arifović 88' - Skerla (sam.) 76', Zabłocki 78'.

Jagiellonia Białystok: Lech - Król, Skerla, Stano, Lewczuk - Kojasević, Matuszek, Hermes, Szczot - Zawistowski – Pesir (65' Jarecki).

Polonia Bytom: Pesković - Komorowski, Owczarek, Klepczyński, Hricko - Sokolenko (59' Trzeciak), Bażik, Jaromin, Przybylski - Podstawek, Zieliński (59' Zabłocki).

Żółte kartki: Król, Skerla, Stano, Zawistowski (Jagiellonia) oraz Hricko (Polonia).

Sędzia: Jacek Granat (Warszawa).

Widzów: 7500.