Żubry Białystok zwycięsko z MOSM Tychy.

koszykówka / Białystok 2008-01-05 17:09:15

W dzisiejszym meczu Żubry Białystok pokonał bardzo wysoko MOSM Tychy. Ten mecz zapoczątkował rundę rewanżową I ligi koszykówki mężczyzn.

W pierwszej kwarcie dało się zauważyć dużo fauli ze strony gości. Przyjezdni wychodzili często na kilko punktowe prowadzenie, lecz Żuberki raz dwa rzutami za 3 punkty nadrabiali straty do gości. Z czasem obie drużyny zaczynały ostro pogrywać. Niestety w grze Żubrów zdarzały się głupie błędy spowodowane niedokładnymi podaniami co było przyczyną straty kilku punktów. Na 40 sekund przed końcem Żubry wyszły na dwu punktowe prowadzenie które utrzymali do końca pierwszej kwarty (21-19).

Pierwsze minuty drugiej kw. należały do gości. Przyjezdni na dwie i pół minuty przed końcem obieli sześcio punktowe prowadzenie, a ostatecznie pierwsza połowa spotkania zakończyła się remisem 38-38.

Druga część spotkania zapowiadała wyrównane spotkanie gdyż przez pierwsze 4 minuty na tablicy świetlnej przeważał remis, lecz było to złudzenie bo ta kwarta była przełomem w tym spotkaniu. Na około pięć minut przed końcem białostoczanie wyszli na pięcio punktowe prowadzenie, co ostatecznie przyniosło zwycięstwo w tej kwarcie aż 63 do 55.

Ostatnia kwarta była tylko formalnością. Zaczęła się równie dobrze bo po pierwszych 30 sekundach na konto Żubrów dopisano kolejne pięć punktów. Gospodarze nie zwalniali tępa, a przyjezdni robili coraz więcej błędów. Po pięciu minutach za piąte przewinienie z boiska musiał zejść Olek Olszewski, który został przez kibiców pożegnany gorącymi brawami. Żubry grały tak dobrze, że 3 minuty przed końcem prowadzili 17 punktami! Co przyniosło ostatecznie w tym spotkaniu zwycięstwo 79-65.

autor: Michał Kardasz