Żubry Białystok pokonały Polonię 2011!

koszykówka / Białystok 2008-11-29 20:21:26

Koszykarze Żubrów Białystok pokonali na własnym parkiecie Polonię 2011 Warszawa 87:78. Zwycięstwo jest tym bardziej cenne, gdyż stołeczni to jedna z czołowych ekip w I lidze.

Pierwsza kwarta to bardzo wyrównana gra z obu stron zakończona remisem po 18 punktów. W drugiej części gry oba zespoły zagrały obronnie a przy tym nieskutecznie w ataku, przez co padło w niej stosunkowo mało punktów. Żubry, postanowiły zagrać inaczej niż dotychczas i nie zafundowały dla swoich kibiców horroru w postaci odrabiania strat w ostatniej kwarcie i postanowiły zadać decydujący cios w trzeciej odsłonie dzisiejszego spotkania. Wygrały ją aż 39:17 i mogli ze spokojem kontrolować dalszy przebieg rywalizacji z "Czarnymi Koszulami". W ostatniej kwarcie meczu gospodarze nieco oddali pole gry przyjezdnym, a ci zdołali wygrać 18:27, ale w ostatecznym rozrachunku to białostoczanie okazali się lepsi i zwyciężyli 87:78, przez co po raz kolejny awansowali do czołowej trójki I ligi koszykarzy.

Żubry Białystok - Polonia 2011 Warszawa 87:78 (18:18, 12:16, 39:17, 18:27 )

Punkty Żubry : Rafał Kulikowski 17, Kamil Zakrzewski 15, Andrzej Misiewicz 14, Brahima Konare 14, Adam Bet 9, Tomasz Kujawa 9, Mariusz Rapucha 7, Piotr Brzozowski 2, Artur Busz 0.

Punkty Polonia 2011 : Leszek Karwowski 22, Dardan Berisha 11, Przemysław Lewandowski 10, Jarosław Mokros 8, Tomasz Śnieg 7, Piotr Pamuła 6, Michał Nowakowski 6, Marcin Kołowca 6, Mateusz Bartosz 2.