ME: Jagiellonia Białystok - Cracovia Kraków 1:1 (1:1)

piłka nożna / Wasilków 2008-12-01 19:34:27

W rozegranym w Wasilkowie spotkaniu w ramach rozgrywek Młodej Ekstraklasy Jagiellonia Białystok zremisowała 1:1 z Cracovią Kraków, bramki dla obu drużyn padły jeszcze przed przerwą.

Jagiellonia prowadzenie objęła już w 11. minucie za sprawą Dawid Żłobińskiego, który wykorzystał dośrodkowanie Jakuba Ambrożewicza i wpakował głowa piłkę do siatki przyjezdnych. W 38. minucie faulu w polu karnym "Jagi" dopuścił się Marcin Pacan faulując Kacpra Tatarę, który bez problemów pokonał Rafała Gikiewicza i doprowadził do wyrównania.

Lepsze sytuacje, które mogły doprowadzić do zwycięstwa w tym spotkaniu mieli gracze "żółto-czerwonych", którzy w końcówce zmarnowali co najmniej dwie dogodne sytuacje. W pierwszej Michał Fidziukiewicz minął Szwieca i nie zdołał wpakować piłki do pustej bramki, natomiast w drugiej sytuacji z silnym strzałem Hryszki poradził sobie golkiper gości.

Po tym spotkaniu Jagiellonia Białystok w tabeli rozgrywek Młodej Ekstraklasy plasuje się na 3. pozycji z 26 punktami na koncie. Białostoczanie tracą sześć punktów do Lecha Poznań i siedem do liderującego Ruchu Chorzów.

Żłobiński 11' - Tatara 38' (k).

Jagiellonia: Gikiewicz – Gogol, Pacan (46' Thiago), Grzybowski, Gudewicz – Niedziela (66' Hryszko), Everton (46' Dołubizna), Ambrożewicz (46' Falkowski), Steć – Żłobiński, Fidziukiewicz. Trener: Sławomir Kopczewski.

Cracovia: - Szwiec – Baliga (46' Dynarek), Urbański, Milosević, Uszalewski – Puciłowski, Juraszek (85' Kurowski), Sacha, Tomczuk – Tatara, Krzywicki (46' Kaszuba). Trener: Marcin Gędłek.

Żółte kartki: Ambrożewicz, Pacan, Dołubizna (Jagiellonia) - Krzywicki, Juraszek (Cracovia).
Sędzia: Dariusz Giejsztorewicz (Suwałki).