Mostostal: przegrana o włos

koszykówka / Białystok 2008-01-05 20:49:02

Kolejny raz nasi drugoligowi koszykarze przegrali z po braku szczęścia z łódzkim zespołem. Przez całe spotkanie dominowali nad rywalami, a w ostatnich minutach przegrali jednym punktem.

W pierwszej kwarcie zdecydowanie przeważali zawodnicy Mostostalu. Po pięciu minutach gry nasi koszykarze prowadzili, aż 14-7. Taki wynik zmotywował lekko przyjezdnych i chwilę później było 16 do 16. Potem znowu na prowadzenie wyszli gospodarze które utrzymali do końca tej kwarty która ostatecznie zakończyła się 23-19. Druga kwarta zaczęła się od paru błędów sędziów, oraz od dalszego prowadzenia naszego zespołu.

Na pięć minut przed końcem goście wyszli na prowadzenie 31-33 lecz nie trwało ono długo bo parę sekund później było już 34-33, a ostatecznie pierwsza połowa spotkania zakończyła się prowadzeniem gospodarzy 45-43.

Druga połowa zaczynała się podobnie, co prawda nie było już widać przewagi białostoczan, lecz Mostostal cały czas bliższy był zwycięstwa niż przeciwnicy. Spotkanie w tej kwarcie zaczynało stawać się bardziej wyrównane. Goście coraz częściej wychodzili na prowadzenie, a gospodarze musieli ich gonić. Lecz ostatecznie ta kwarta zakończyła się podobnie jak poprzednie czyli nie wielkim prowadzeniem Mostostalu 66-65.

Czwarta kwarta była najbardziej dramatyczna ze wszystkich w dzisiejszym meczu. Obie drużyny potrafiły zdobyć kilka punktów pod rząd i wyjść na prowadzenie. Na dwie minuty przed końcem doszło do nie miłej sytuacji kiedy to po starciu dwóch zawodników, nasz koszykarz padł na ziemię a trener Mostostalu szybko wbiegł ba parkiet z oburzeniem dlaczego sędzia nie odgwizdał faulu. Bardzo nerwowo zrobiło się na jedną minute przed końcem kiedy nieoczekiwanie przyjezdni wyszli na jedno punktowe prowadzenie, a czas uciekał...

Na cztery sekundy przed końcem sędzia odgwizdał dwa rzuty osobiste które pewnie wykorzystał Grzegorz Szulc i na cztery sekundy do końca wynik wyglądał tak: 79-78, a piłka była w posiadaniu gości którzy przeprowadzili bardzo szybką akcję i wykorzystali swoją szansę, kończąc mecz 79-80.

autor: Michał Kardasz