Wigry Suwałki - Suduva II Mariampol 4:3

piłka nożna / Mariampol 2008-12-11 11:42:10

W rozegranym w Mariampolu meczu testowym suwalskie Wigry wygrały 4:3 z rezerwami jednego z najlepszych zespołów na Litwie Suduvą Mariampol. Mecz trwał 90 minut, ale był podzielony na trzy tercje grane po pół godziny.

W zespole Wigier zagrało kilku zawodników, których przydatność do zespołu sprawdzał trener Zbigniew Kaczmarek. Bez wątpienia postacią numer 1 był pomocnik SMS-u Łódź Jakub Kowalski. Bardzo dobre wrażenie wywarł również młody reprezentant Łotwy do lat 17 Roman Pawluczenko ze Skonto Ryga. Podsumowując spośród 7-8 testowanych w tym pojedynku zawodników więcej niż połowa z nich prezentowało na tyle dobry poziom, iż z powodzeniem mogliby występować na boiskach polskiej II ligi.

Gole dla suwalczan zdobyli: testowany napastnik litewski (zarząd nie chce na razie zdradzić o kogo chodzi), wspomniany wcześniej Jakub Kowalski (pomocnik SMS-u Łódź), łotewski pomocnik Vitalij Zilf oraz Damian Sobolewski (junior).