Domowa porażka Żubrów Białystok

koszykówka / Białystok 2008-12-13 21:35:07

Koszykarze białostockich Żubrów przegrali we własnej hali z MKS Dąbrowa Górnicza 73:80. O końcowym wyniku zadecydowała ostatnia, kwarta, którą wygrali goście i to oni wywieźli ze stolicy Podlasia cenne punkty.

Początek spotkania w żaden sposób nie zapowiadał, iż gospodarze przegrają to spotkanie. Po pierwszej kwarcie białostoczanie prowadzili 19. punktami i byli na parkiecie zespołem o wiele lepszym. Na drugą część meczu goście wyszli odmienieni i mecz nadal był bardzo jednostronny, ale tym razem w hali przy ul. Wołodyjowskiego rządzili przyjezdni. Kwarta ta zakończyła się wygraną gości 26:6 i trener Żubrów w trakcie przerwy miał sporo do myślenia. Później koszykarze z Dąbrowy Górniczej konsekwentnie realizowali swoje założenia taktyczne. Mecz się wyrównał, ale Żubry nie mogły zniwelować niewielkiej przewagi punktowej ambitnie grających gości, którzy wygrali ostatecznie 80:73.