ADH Białystok - STH Siedlce 3:2 (0:1)

sporty zimowe / Białystok 2009-01-11 18:11:42

Hokeiści Amatorskiej Drużyny Hokejowej z Białegostoku pokonali na lodowisku przy ul. 11 listopada zespół STH Siedlce 3:2. Goście prowadzili w tym spotkaniu już dwoma bramkami, ale ambitnie grający gospodarze odrobili straty i to oni cieszyli się ze zwycięstwa. Pojedynek ten odbył się w ramach 17. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Amatorska Drużyna Hokejowa Białystok, postanowiła pomóc Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy i swoimi meczami urozmaiciła program imprez w stolicy Podlasia. Na początku na miejskim lodowisku przy Teatrze Dramatycznym odbył się mecz pomiędzy juniorami ADH a zawodnikami Lowlanders Białystok - na co dzień uprawiającymi futbol amerykański. W tej konfrontacji chodziło przede wszystkim o dobrą zabawę oraz szczytny cel, na jaki zbierane są dziś pieniądze w całym kraju. Ostatecznie 3:1 wygrali młodzi hokeiści, ale wynik był tutaj doprawdy rzeczą drugoplanową.

Poważniejsze zawody zostały rozegrane o godz 15. na lodowisku przy ul. 11. listopada. Pierwszy zespół ADH Białystok zmierzył się w meczu towarzyskim z STH Siedlce. Spotkanie zgromadziło na trybunach sporą liczbę widzów. Początek meczu to wyrównana gra z obu stron, podczas której zabrakło klarownych sytuacji podbramkowych. Po 10. minutach gry śmielej zaatakowali goście i po jednej z akcji objęli prowadzenie. W 14. minucie dobrą okazję do wyrównania mieli gospodarze, lecz w sytuacji trzech na jednego (bramkarza z Siedlec) górą okazał się golkiper przeciwników. Zaraz potem w zamieszaniu pod bramką przyjezdnych strzał z 2 metrów oddał Lund, leczpo raz kolejny górą był Kowalczuk, bardzo dobrze broniący bramki STH. Tuż przed przerwą gola mógł zdobyć Słowik, ale z najbliższej odległości trafił wprost w bramkarza przeciwników.

W przerwie odbyła się licytacja pamiątek. Najpierw za 140 zł została sprzedana mini koszulka Lowlandersów, zaś później za 330 zł meczowa koszulka ADH, wykonana specjalnie z okazji 17. Finału WOŚP. Zwycięzca licytacji odebrał na środku tafli unikatową pamiątkę, a chwilę potem na lodzie pojawili się zawodnicy obu zespołów i można było zaczynać drugą połowę spotkania.

Ta nie zaczęła się dobrze dla białostoczan. Kilka chwil po wygranym wznowieniu gola w bramce ADH umieścili po raz drugi hokeiści z Siedlec i było już 0:2. Od tego momentu gospodarze włączyli 5. bieg i zaczęli grać o wiele szybciej, a co najważniejsze, skuteczniej. W 3 minucie. drugiej połowy piękną akcję prawą stroną przeprowadził Lund, oddał strzał w okienko bramki po krótkim słupku i było 1:2. Dwie minuty później stan rywalizacji był już remisowy. Strzał z 4 metrów oddał grający z nr 66 Cybulko i pokonał Kowalczuka. Zaraz potem ten sam zawodnik mógł po raz kolejny pokonać przeciwników, lecz tym razem górą był bramkarz gości. W 10. minucie drugiej części gry publiczność zgromadzona w hali białostockiego lodowiska miała największe powody do radości. Wtedy to Cybulko po rajdzie lewą stroną pokonał po raz kolejny Kowalczuka i ADH prowadziło 3:2. Pod koniec dzięki bardzo dobrej postawie swojego bramkarza gości nie stracili kolejnych bramek i spotkanie zakończyło się jednobramkowym zwycięstwem białostoczan. Po meczu zawodnicy obu zespołów zafundowali kibicom pokazowy konkurs wykonywania rzutów karnych.

–––––––> GALERIA ZDJĘĆ: <–––––––

2009-01-11, Hokej: Lowlanders - ADH

2009-01-11, Hokej: ADH Białystok - STH Siedlce