Sparing: Jagiellonia Białystok - Karpaty Lwów 2:3

piłka nożna / Antalya 2009-02-11 16:26:07

W trzecim spotkaniu sparingowym, które Jagiellonia Białystok rozegrała podczas obozu przygotowawczego w Turcji "żółto-czerwoni" ulegli 10. zespołowi ukraińskiej ekstraklasy - Karpatom Lwów 2:3.

Już chwilę po rozpoczęciu spotkania Karpaty mogły objąć prowadzenie po kontrze zakończonej dośrodkowaniem, z którym minął się Piotr Lech. Na szczęście "czuwał" Dariusz Jarecki, który wybił piłkę poza linię boczną boiska. W pierwszym kwadransie spotkania białostoczanie próbowali zagrozić bramce rywali, jednak to zespół ze stolicy Ukrainy prezentował się lepiej.

Pierwsza bramka w tym meczu padła już w 13. minucie, po rzucie rożnym dla "Jagi" Ukraińcy szybko skontrowali i jeden z zawodników Karpat uderzeniem w długi róg pokonał golkipera Jagiellonii. W 15. minucie swojej szansy na zdobycie bramki szukał Kamil Grosicki, który uderzał z linii pola karnego, jednak bramkarz bez problemów poradził sobie ze strzałem.

W 34. minucie było już 2:0 dla Ukraińców, napastnik Karpat minął źle ustawionego Piotrka Lecha, jednak jego uderzenie zostało zablokowane przez defensorów "Jagi", którzy przy dobitce nie mieli już większych szans na skuteczną interwencję. Dwie minuty później odpowiedziała Jagiellonia zdobywając kontaktową bramkę, Hermes zagrał prostopadłą piłkę do Grosickiego, który w obrębie szesnastki rywali zgasił piłkę na klatce piersiowej i oddał dobry strzał, a chwilę później piłka zatrzepotała w siatce bezradnego golkipera drużyny ze Lwowa.

Trzy minuty później była okazja do wyrównania, niestety niewykorzystana. Akcję zainicjowaną przez Kamila Grosickiego zmarnował Alen Skoro, który zachował się samolubnie w polu karnym rywali. Skoro zdecydował się uderzyć z ostrego kąta na bramkę, mimo że ładnie wystawał mu się Tomasz Frankowski. Pod koniec pierwszej połowy zgodnie z zasadą, że "niewykorzystane sytuacje się mszczą" Jagiellończycy stracili bramkę, po błędzie Piotra Lecha, który otrzymał podanie od Andriusa Skerli i niefortunnie wybijał piłkę - znalazła ona drogę do bramki "żółto-czerwonych".

W drugiej połowie nieco lepiej zagrali zawodnicy Jagiellonii Białystok, którzy pierwszą sytuację do zdobycia bramki mieli już w 47. minucie, ale zbyt lekko na bramkę Karpat uderzał wprowadzony po przerwie Paweł Zawistowski. Bramka kontaktowa dla Jagiellonii padła w 84. minucie, a jej autorem był Michał Fidziukiewicz, który otrzymał precyzyjne dośrodkowanie od Krzysztofa Króla i pokonał głową golkipera Karpat. Groźnie z rzutu wolnego uderzał Bruno, jednak zabrakło nieco szczęścia i precyzji.

Jagiellonia Białystok - Karpaty Lwów 2:3 (1:3)
Bramki dla Jagiellonii:
Kamil Grosicki 36', Michał Fidziukiewicz 84'.

Jagiellonia Białystok: (I połowa): Piotr Lech - Igor Lewczuk, Pavol Staňo, Andrius Skerla, Dariusz Jarecki - Kamil Grosicki, Hermes, Michael Fidel Guevara Legua, Damir Kojašević - Alen Škoro, Tomasz Frankowski. (II połowa): Maciej Kudrycki - Alexis Patricio Norambuena Ruz, Marcin Pacan, Thiago Rangel, Krzysztof Król - Mariusz Dzienis, Jacek Falkowski, Paweł Zawistowski, Bruno - Michał Fidziukiewicz, Michał Twardowski.

Na podstawie: Jagiellonia Białystok