Jagiellonia Białystok - Zeta Golubovci 0:1

piłka nożna / Antalya 2009-02-13 18:28:00

Kolejną porażkę w spotkaniu sparingowym zanotowała przebywająca na zgrupowaniu w Turcji Jagiellonia Białystok. W piątkowej grze kontrolnej "żółto-czerwoni" musieli uznać wyższość ekipy z Czarnogóry - Zety Golubovci, z którą przegrali 0:1.

Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył Savio Oliveira Do Valle w 68. minucie spotkania. Gościnnie w zespole "Jagi" wystąpili członkowie sztabu szkoleniowego białostoczan - Dariusz Jurczak i Dariusz Czykier.

Już w 4. minucie białostoczanie przeprowadzili składną akcję, która niestety zakończyła się niezbyt udanym dośrodkowaniem Mariusza Dzienisa. Trzy minuty później Arifović także wrzucał piłkę w pole karne, ale za głęboko. Groźną sytuację pod bramką Jagiellonii rywale stworzyli kilka minut później, jednak piłkarz Zety uderzał na bramkę zamiast podać do dobrze ustawionego kolegi. W 26. minucie byliśmy świadkami akcji Guevara - Arifović - Dzienis, ale ten ostatni nie zdołał należycie wykończyć akcji oddając strzał. W pierwszej połowie Jagiellonia wykonała także kilka stałych fragmentów gry, jednak piłka nie znalazła drogi do siatki. Szansę na objęcie prowadzenia czarnogórcy mieli w 45. minucie, a Marcin Pacan musiał ratować się faulem by zatrzymać groźną kontrę.

Od początku drugiej połowy na boisku pojawili się Maciej Kudrycki, Bartłomiej Dołubizna i Michał Twardowski, ten ostatni w 50. minucie przeprowadził dobrą akcję, którą zakończył minimalnie za mocnym zagraniem do Alena Skoro. W 52. minucie dośrodkowywał Bartłomiej Dołubizna, a strzałem piętką, którego próbował Alen Skoro, nie dał się zaskoczyć bramkarz Zety. Kilka sekund później Alen Skoro miał wyśmienitą sytuację do strzelenia bramki, ale przegrał w sytuacji sam na sam z golkiperem jedenastki z Czarnogóry. W 60. minucie groźnie na bramkę "Jagi" uderzał piłkarz Zety z około 15 metrów, jednak doświadczony Maciej Kudrycki poradził sobie z obroną tego strzału.

Zeta bramkę zdobyła za sprawą Savio Oliveira Do Valle, czyli w skrócie Savio, który w 68. minucie wykonywał rzut wolny z pobliża linii końcowej boiska. Uderzenie zaskoczyło Macieja Kudryckiego, który musiał po raz pierwszy i ostatni w dzisiejszym spotkaniu wyciągać piłkę z siatki. Pięć minut później ten sam zawodnik znowu próbował uderzenia, jednak uderzenie minimalnie minęło poprzeczkę.

Jagiellonia próbowała wyrównać, jednak brakowało jej pomysłów na pokonanie bramkarza Zety. Swoje sytuacje w 75. i 85. minucie mieli Cionek i Pawłowski, jednak nie zdołali ich wykorzystać. W końcówce spotkania swoich sił próbował jeszcze Michał Twardowski, który z dość ostrego kąta uderzał na bramkę czarnogórców, uderzenie trafiło niestety w boczną siatkę.

Jagiellonia Białystok - Zeta Golubovci 0:1 (0:0)
Bramka: Savio Oliveira Do Valle 68'.

Jagiellonia Białystok: Rafał Gikiewicz (46' Maciej Kudrycki) - Igor Lewczuk, Marcin Pacan (63' Grzegorz Arłukowicz), Thiago Rangel, Dariusz Jarecki (73' Dariusz Jurczak) - Mariusz Dzienis (84' Dariusz Czykier), Michael Fidel Guevara Legua, Jacek Falkowski (46' Bartłomiej Dołubizna), Damir Kojašević - Alen Škoro (64' Jan Pawłowski), Enasar Arifović (46' Michał Twardowski).

Na podstawie: Jagiellonia Białystok