Dąb Dąbrowa Białostocka - Hetman Tykocin 3:0 (1:0)

piłka nożna / Białystok 2009-03-02 17:59:35

Wczoraj na boisku ze sztuczna nawierzchnią w Białymstoku zmierzyły się dwa zespoły występujące na co dzień w IV lidze - Dąb Dąbrowa Białostocka oraz Hetman Tykocin. Górą okazali się podopieczni Mieczysława Sołowieja, którzy wygrali 3:0.

Dąb w pierwszej połowie objął prowadzenie za sprawą trafienia Sławomira Jabłońskiego. Po przerwie drogę do bramki Hetmana znalazł Tomasz Kiljańczyk, a tykocinian dobił trzecią bramką wprowadzony po przerwie Mateusz Dzienisik.

Ekipa dowodzona przez trenera Mieczysława Sołowieja gra w meczach sparingowych całkiem nieźle. O ile zdarzyła jej się wpadka z grającym w Okręgówce Magnatem Juchnowiec 2:3, to potrafili choćby pokonać oprócz Hetmana Tykocin również Iskrę Narew. Dąb uległ jeszcze Supraślance Supraśl, lecz mecz był bardzo zacięty, a biorąc pod uwagę, że przeciwnik to solidny zespół z III-ligi to wynik 3:4 nie przynosi z pewnością Dębowi wstydu. Celem na rundę rewanżową dąbrowian jest utrzymanie miejsca w środku tabeli i wygląda na to, że z prezentowana formą raczej go zrealizują. Za tydzień zespół trenera Sołowieja spotka się w meczu sparingowym z Hetmanem Białystok.

Bramki: 1:0 - Jabłoński, 2:0 - Kiljańczyk, 3:0 - Dzienisik

Dąb: Sacharczuk - Sierocki, Rychtarczyk, Tokajuk, Sujeta - Witek, Danowski, Łabieniec, Boguszewski - Jabłoński, Kiljańczyk. Na zmiany wchodzili: Dzienisik i Dzietczyk.