Tur Bielsk Podlaski - Sudovia Szudziałowo 6:1

piłka nożna / Bielsk Podlaski 2009-03-07 17:28:19

W sobotniej konfrontacji czwartoligowego Tura Bielsk Podlaski z występującą w klasie okręgowej Sudovią Szudziałowo zdecydowanie lepsi okazali się gospodarze, którzy pokonali niżej notowanych rywali 6:1.

Po ciekawie rozegranej akcji bramkę otwierającą wynik spotkania zdobył w 10. minucie Ignacy Lech, dwanaście minut później drugą bramkę dołożył Artur Kiszko, który wpakował bez trudu piłkę do bramki rywali z niewielkiej odległości. Po kolejnej zespołowej akcji skutecznym egzekutorem był tym razem Radosław Klepacki, a chwilę później na 4:0 podwyższył Artur Kiszko, którego obrońcy Sudovii nieskutecznie próbowali złapać na pozycji spalonej.

Druga połowa spotkania była mniej emocjonująca w porównaniu do pierwszych czterdziestu pięciu minut. W drugiej części pierwszy na listę strzelców wpisał się Kamil Jakubowski, który... wpakował piłkę do bramki strzeżonej przez Roberta Kucharczyka nieudanie wybijając wślizgiem piłkę.

Gospodarze w końcówce dołożyli jeszcze dwa trafienia, których autorami byli Michał Martyniuk i ponownie Ignacy Lech. Martyniuk zdobył bramkę po indywidualnej akcji i precyzyjnym uderzeniu, a Ignacy Lech wykorzystał dobrą centrę z prawej strony boiska.

Spotkanie toczyło się w trudnych warunkach na bocznym boisku Tura, gdzie błoto przeszkadzało w przeprowadzaniu składnych akcji i wykazania się umiejętnościami technicznymi. Sudovia nie ograniczała się do obrony i próbowała akcji ofensywnych i jest to z jednej strony usprawiedliwieniem tak wysokiej porażki zespołu z Szudziałowa.

Tur Bielsk Podlaski - Sudovia Szudziałowo 6:1 (4:0)
Lech 10', 87', A.Kiszko 22', 36', Klepacki 35', Martyniuk 74' - Kamil Jakubowski 55' (s).

Tur: Kucharczyk - Kamil Jakubowski, Witkowski, Car, Karol Jakubowski - Iwaniuk, Chilkiewicz, Łochnicki, A.Kiszko - Klepacki, Lech. Na zmiany wchodzili: Martyniuk, Gul, Kosiński.

Na podstawie: turbielsk.pl