Młoda Jaga lepsza od Lecha

piłka nożna / Białystok 2009-03-07 17:40:03

W ramach rozgrywek Młodej Ekstraklasy zespół Jagiellonii Białystok pokonał przed własną publicznością Lecha Poznań 3:1.

Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla białostoczan, gdyż już w 5 minucie sędzia spotkania wskazał na 11 metr i gospodarze wykonywali rzut karny. Skutecznym egzekutorem okazał się Michał Fidziukiewicz. Taki wynik utrzymał się do końca pierwszej połowy. O wiele ciekawiej było w drugiej części spotkania. W 55. minucie drugą bramkę dla Jagiellonii zdobył karnie przesunięty do zespołu Młodej Ekstraklasy Michał Twardowski. Goście zdobyli kontaktową bramkę na kwadrans przed końcem meczu i wynik pozostawał sprawą otwartą. Jednak w ostatnich minutach pojedynku drugie swoje trafienie w tym meczu zaliczył dobrze dysponowany dzis Fidziukiewicz i było 3:1 i takim wynikiem zakończyło się to spotkanie.

Jagiellonia Białystok (ME) - Lech Poznań (ME) 3:1 (1:0)
Fidziukiewicz 5' (k), 88', Twardowski 55' - Szczepański 76'.

Jagiellonia Białystok (ME): Maciej Majewski - Paweł Mogielski, Marcin Pacan, Mariusz Gogol, Bartosz Sulkowski - Michał Hryszko (46' Michał Świderski), Jacek Falkowski, Michał Steć, Bartłomiej Dołubizna (73' Piotr Murawski) - Michał Fidziukiewicz (89' Łukasz Zaniewski), Michał Twardowski (66' Rafał Komosa). Trener: Sławomir Kopczewski.

Lech Poznań (ME): Jasmin Burić - Radosław Jasiński (77' Jakub Marynowicz), Maciej Woźniak (46' Przemysław Królak), Maciej Pater, Dawid Łoziński - Mikołaj Wicberger, Łukasz Białożyt (58' Kamil Szczepański), Gordan Golik, Krzysztof Wolkiewicz (77' Jakub Czechanowski) - Piotr Wrzeszcz, Mikołaj Wicher (46' Sebastian Głaz). Trener: Jerzy Cyrak.

Żółte kartki: Fidziukiewicz, Świderski, Majewski, Falkowski (Jagiellonia) oraz Jasiński (Lech).