II liga: Astoria Bydgoszcz - Tur Bielsk Podlaski 95:76

koszykówka / Bydgoszcz 2009-03-14 22:51:12

Koszykarze Tura Bielsk Podlaski w wyjazdowym spotkaniu musieli uznać wyższość wyżej notowanych rywali i przegrali z Astorią Bydgoszcz 76:95.

W konfrontacji tych dwóch zespołów wyrównana była jedynie pierwsza i ostatnia kwarta, natomiast w drugiej i trzeciej odsłonie o znaczną przewagę punktową powalczyli gospodarze.

Spotkanie zapowiadało się naprawdę emocjonująco, gdy w pierwszej kwarcie oba zespoły zdobyły po 20 punktów. Zdecydowanie gorzej bielszczanie zagrali w II i III kwarcie, a ich strata wyniosła odpowiednio 13 i 16 punktów w każdej z tych kwart. Ostatnia ćwiartka była znacznie lepsza w porównaniu do dwóch poprzednich, jednak z jednej strony mogłoby to być spowodowane znaczną przewagą Astorii i brakiem ambicji przeciwnika na jej zwiększanie.

W następnej kolejce Tur Bielsk Podlaski będzie podejmował we własnej hali AZS WSGK Kutno. Spotkanie zostanie rozegrane 21 kwietnia.

Astoria Bydgoszcz - Tur Bielsk Podlaski 95:76 (20:20, 21:8, 34:18, 20:21)