Pogoń Łapy - Concordia Elbląg 1:1 (0:1)

piłka nożna / Łapy 2009-03-21 19:39:14

Miłą niespodziankę sprawiła swoim fanom drużyna Pogoni Łapy, która w meczu przed własną publicznością podzieliła się punktami z wyżej sklasyfikowaną Concordią Elbląg.

Od pierwszych minut przewagę na boisku posiadali goście, którzy kilkukrotnie próbowali przebić się przez defensywę łapian przeprowadzając akcje oskrzydlające. Ataki Concordii efekty przyniosły już w 13. minucie, gdy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzałem głową Ciulkina pokonał Mariusz Włodarczyk.

Zaledwie chwilę później mogłoby być już 2:0 dla przyjezdnych, jednak piłkarz Concordii niecelnie uderzał z stosunkowo bliskiej odległości. Do końca pierwszej połowy dominowała Concordia, która jednak nie zdołała podwyższyć i do przerwy utrzymało się jej jednobramkowe prowadzenie.

Pięć minut po rozpoczęciu drugiej części Pogoń przed utratą bramki uratował Adam Ciulkin, który miał okazję do wykazania się swoimi umiejętnościami. W 59. minucie łapianie mieli, jak do tej pory, najlepszą okazję do zdobycia wyrównującej bramki. Strzał Łukasza Kula obronił jednak Kowalski, który zdołał sparować piłkę na rzut rożny.

W 90. minucie sędzia odgwizdał rzut wolny dla Pogoni Łapy, który z około 17 metrów egzekwował Tomasz Kozicz. Piłka uderzona przez wychowanka Pogoni została trącona jeszcze przez Marcina Miłosiewicza i wpadła do siatki. Chwilę później sędzia Janusz Brokowski zakończył spotkanie, w którym łapianie zainkasowali cenny punkt w konfrontacji z trzecim zespołem ligi.

Pogoń Łapy – Concordia Elbląg 1:1 (0:1)
Miłosiewicz 90’ – Włodarczyk 13’.

Żółte kartki: Kesler 32', Kozicz 82’ – Brzyski 45’, Włodarczyk 53’, Masztaler 73’.
Sędzia:  Janusz Borkowski (Zambrów)
Widzów: około 200.

Pogoń: Ciulkin, Gumieniak Kulesza, P. Łapiński, Kesler, Halicki (46’ Kozicz), Kul, Gąsowski, Miłosiewicz (90’ Leśniewski), Czarnowski (72’ Budzicki), Gościk (66’ Kochanowski).

Concordia: Kowalski - Brzyski, Lepczak, Bogdanowicz, Sielezin, Sambor, Ciesielski (65' Florek), Machiński (90' Wiercioch), Gryka, Włodarczyk (70' J. Zielonka), Masztaler (75' Tomczyk).

Na podstawie: pogon.lapy.prv.pl