V Turniej pamięci Tomasza Kowalewskiego

piłka nożna / Białystok 2008-01-13 22:05:34

Na hali Włókniarza w Białymstoku odbył się V Turniej pamięci Tomasza Kowalewskiego, który był wychowankiem białostockiej Jagiellonii, piłkarską karierę tego utalentowanego zawodnika przerwał tragiczny wypadek samochodowy spowodowany przez pijanego pirata drogowego. Tomek miał wtedy 22 lata, a przed tą tragedią reprezentował barwy Jagiellonii, ŁKS-u Łomża, Mlekovity Wys. Mazowieckie, Hetmana Białystok i MarymontuWarszawa. W turnieju wzięły udział drużyny z Podlasia.

Pierwszy mecz rozpoczął się około godziny 10, a cały turniej zakończył się koło 17. Najlepszą drużyną okazał się Hetman Białystok który w finale pokonał Magnata Juchnowiec 7-4. Trzecie miejsce przypadło dla piłkarzy z Bielska Podlaskiego miejscowego Tura, który dopiero w rzutach karnych wygrał z Heliosem Białystok.

Na turnieju panowała przyjacielska atmosfera, chodź nie brakowało ostrych zagrań. warto wspomnieć iż kilka meczy sędziował Hubert Siejewicz który niedawno zdobył licencję dzięki której będzie mógł sędziować mecze międzynarodowe. Na trybunach panowała atmosfera typowo piknikowa. Wszystkie drużyny podchodziły do meczów na dość poważnie, przez co było widać duże zaangażowanie każdej drużyny.

Emocjonującym meczem był jeszcze w początkowej fazie rozgrywek mecz między Magnatem, a Włókniarzem, gdzie oba teamy robiły co mogły, a bramka która dała zwycięstwo białostoczanom padła ok. 3 minuty przed końcem po samobóju jednego z zawodników Magnata.