KS Gniezno - MOKS Słoneczny Stok 8:5

piłka nożna / Gniezno 2009-03-28 23:54:45

Pomimo wielu przeciwności losu futsaliści MOKS-u Słoneczny Stok Białystok byli bardzo bliscy zdetronizowania czarnego konia rozgrywek I Ligi Futsalu zespołu KS Gniezno na ich własnym parkiecie. Białostoczanie, którzy udali się do dawnej stolicy Polski bez prawie połowy zawodników z pierwszego składu w tym swego najlepszego bramkarza przegrywali już 0:4 i 1:5, a mimo to potrafili dojść faworytów na 4:5. W tym momencie do pustej bramki z jednego metra nie trafił jednak Karol Szczawiński. Warto dodać, że białostoczanie tą akcję przeprowadzili grając w osłabieniu 1 zawodnika po drugiej żółtej kartce i w konsekwencji czerwonej dla Michała Tchórznickiego. Nie zabrakło też emocjo pozasportowych.

Podopieczni Konrada Lewończuka spotkanie z miejscowym KS zaczęli bardzo źle. Zagrali zbyt bojaźliwie oraz za bardzo cofnięci pod swoją bramkę. Miejscowi wykorzystali wszystkie błędy białostoczan i do przerwy wygrywali aż 4:0. Słoneczni w tej części gry mieli nieliczne tylko sytuacje do zmiany wyniku. Godna odnotowania jest tylko sytuacja, po której Michał Tchórznicki otrzymał żółtą kartkę. Sędziowie tego spotkania, co się później okazało bardziej przychylnym okiem patrzyli na gospodarzy tego meczu, ponieważ „żółtko” dla „Miszy” było pochopnym posunięciem, a co się później okazało miało bardzo duży wpływ na przebieg spotkania.

W przerwie meczu w szatni gości padło wiele ostrych słów. Słoneczni obiecali sobie wziąć się w garść i walczyć do upadłego o korzystny wynik. Od pierwszych minut drugiej połowy białostoczanie zagrali bez swojego bramkarza, który nie miał najlepszego dnia. Zastąpił go grający w polu kapitan Michał Osypiuk. Słoneczni ustawiali atak pozycyjny i co chwila nękali bardzo zaskoczonych obrotem sprawy gospodarzy. Kontraktową bramkę dla MOKS-u zdobył przepięknym strzałem z dystansu w same okienko Adrian Citko. Bramkarz Gnieźnian nie miał najmniejszych szans przy tym uderzeniu.

Następnie bardzo pechowo Słoneczni stracili bramkę. Po silnym strzale piłkę obronił Osypiuk, jednak piłka odbiła się od jego ramienia i wpadła do bramki. Taki obrót sprawy nie podłamał jednak białostoczan. W przeciągu kilku minut po wyśmienitych akcjach strzelili aż 3 bramki, po których publiczność i zawodnicy gospodarzy nie wiedzieli co się dzieje. Bramki zdobyli dwie Dariusz Gołdowski i jedną Edward Gryszkiewicz. W okresie tym KS Gniezno nie potrafił przyjąć najprostszych piłek i wybijał je na oślep albo po autach albo do białostockiego bramkarza.

I kiedy wydawało się, że Słoneczni dobiją gnieźnian, ci wyprowadzili szybką kontrę po której piłkę wślizgiem wybił Michał Tchórznicki. Sędziowie ukarali go drugą żółtą kartką. Podstawowy obrońca musiał opuścić boisko. Gdy jednak z niego schodził został brutalnie zaatakowany przez dwóch bardzo agresywnych kiboli z Gniezna. Zaczęły się przepychanki. Sędziowie musieli na kilka minut przerwać grę i wznowili ją dopiero kiedy ochrona wyprowadziła ich z hali.

Był to okres w meczu kiedy wszystko się rozstrzygnęło. MOKS bronił się we czwórkę bardzo umiejętnie. Po przejęciu piłki wyprowadził szybką kontrę. Po zagraniu z lewej strony boiska tuż przed bramką gospodarzy otrzymał ją Karol Szczawiński. Niestety uderzał ją zamiast lewą prawą nogą i właściwie ją wybił z bramki. Sytuacja ta niestety zaważyła na losach meczu.

Co prawda Słoneczni skutecznie dograli 2 minutowy okres gry w osłabieniu. Ale kosztowało ich to bardzo dużo sił i po długiej i męczącej podróży dało się to we znaki w najważniejszych minutach tego spotkania. Podczas kolejnej akcji stracili piłkę i gospodarze strzelili bramkę na 6:4. Niedługo potem na 7:4. Ponownie kontaktową bramkę zdobył Szczawiński i było 7:5. Po wznowieniu gry KS Gniezno zdobył jednak swoją 8 bramkę i bardzo szczęśliwie oraz przy pomocy arbitrów tego spotkania wygrał z bardzo osłabionym MOKS-em.

Swojej postawy w drugiej części meczu na pewno nie mogą się powstydzić Futsaliści Słonecznych. Pomimo wielu przeciwności losu (przetrzebiona kadra zespołu) potrafili się podnieść ze stanu 0: i 1:5 i dogonić czarnego konia rozgrywek. Za to na pewno należą się im ogromne słowa uznania.

Pomimo porażki podopieczni Konrada Lewończuka mają zapewnioną co najmniej 6 pozycję w tabeli. Za tydzień w sobotę staną przed ogromną szansą zajęcia piątego miejsca. Muszą pokonać w bezpośrednim pojedynku Copacabanę Gdańsk. Będzie to ostatni już pojedynek Słonecznych w tym sezonie. Już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na to spotkanie.

Awans do ekstraklasy wywalczyła drużyna Marvitu Zławieś Wielka. W barażach zagra TPH Polkowice.

KS Gniezno - MOKS Słoneczny Stok Białystok 8:5 (4:0)
Bramki dla MOKS-u:Citko, Gołdowski 2, Gryszkiewicz i Szczawiński
MOKS: Stupakiewicz – Osypiuk, Tchórznicki, Andzielewicz, Kateusz, Stoczko, Szczawiński, Citko, Gryszkiewicz, Tynkiewicz, Malinowski, Gołdowski.