Przebój Wolborm - Wigry Suwałki 0:1 (0:0)

piłka nożna / Wolbrom 2009-04-04 17:01:12

Wigry Suwałki pokonały na wyjeździe Przebój Wolbrom 0:1. Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył w 64. minucie pozyskany przed runda wiosenną ze Sparty Augustów Sebastian Radzio.

Od samego początku meczu przewagę mieli goście. Już w pierwszych minutach poważnie bramce zespołu z Wolbromu zagrozili Jakub Kowalski i Piotr Rybkiewicz, ale ich strzały były niecelne. Gospodarze przeprowadzali tylko sporadyczne akcje w ofensywie i zdecydowanie ustępowali dobrze dysponowanym dziś suwalczanom. Na pochwałę w szeregach graczy Przeboju zasługiwał bramkarz tej ekipy, 24-letni Marek Pączek, który w końcówce pierwszej połowy udanymi paradami zatrzymywał strzały Radzio, Makuszewskiego i Rybkiewicza i tylko jemu gospodarze zawdzięczali to, że do przerwy nie stracili żadnej bramki.

Druga część spotkania to nadal dobra i ciekawa dla oka gra Wigier. W 64 padła długo oczekiwana bramka dla gości. Pozyskany przed rundą wiosenną ze Sparty Augustów Sebastian Radzio w sytuacji sam na sam nie dał szans golkiperowi z Wolbroma i przyjezdni prowadzili 1:0. Warto także pochwalić w tej sytuacji Macieja Makuszewskiego za bardzo dobre podanie otwierające drogę do bramki dla młodego napastnika z Suwałk. Na 5 minut przed końcem gospodarze mogli wyrównać. Rzut wolny wykonywał Norbert Górski, ale czujny był bramkarz Karol Salik, który zapobiegł utracie bramki.

Tym jakże ważnym zwycięstwem zawodnicy z Suwałk sprawili radość sobie, ale i prezent jednemu z nich, Karolowi Drągowskiemu, który obchodzi dziś swoje 20 urodziny. Podopieczni trenera Kaczmarka dotychczas w rundzie wiosennej w 3 spotkaniach zdobyli 7 punktów, co jest bardzo dobrym wynikiem. Z taką grą jak dziś kibice Wigier mogą być spokojni o zajęcie pozycji, która pozwoli uniknąć baraży o utrzymanie w szeregach II-ligowców.

Przebój Wolbrom – Wigry Suwałki 0:1 (0:0)

Bramki: 0:1 - Radzio [64]

Przebój: Pączek - Trzmielewski ż, Kiczyński, Wdowik, Duda ( 76. Sadowski), Lickiewicz, Sadowski, Siedlarz, Szlęzak (46. Mielec), Żelazny (60. Derejczyk), Górski.

Wigry: Salik – Bajko, Makarewicz, Makuszewski, Danilczyk, Rybkiewicz (90. Sobolewski), Kowalski, Lauryn, Rogoziński, Radzio, Świerzbiński (88. Pomian).

Sędziował: Tomasz Sydor (Łódź)