XV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - wyniki

sporty szkolne / Zamość 2009-04-06 13:48:06

W minioną sobotę 4 kwietnia 2009 r. w Zamościu przeprowadzona została XV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w biegach przełajowych na której bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy naszego województwa. Pomimo małej ilości osób, które zakwalifikowały się na zawody finałowe zawodnicy wywalczyli 50 pkt. do punktacji wojewódzkiej co dało nam 6 lokatę.

Najlepiej zaprezentowały się zawodniczki KS Podlasia Białystok, Paulina Mikiewicz, która wywalczyła srebrny medal w biegu na 2000m oraz Paula Kopciewska zdobywczyni brązowego krążka w biegu na 3000m. Podopieczne Tomasza Dąbrowskiego - uczennice SMS Białystok, przyczyniając się do zdobycia przez klub drugiego miejsca w punktacji drużynowej z dorobkiem 24pkt. przegrywając zaledwie o jeden punkt. z MKS Żak Biała Podlaska. Tuż za podium uplasowali się zawodnicy LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża,  którzy zajęli 5 lokatę z dorobkiem 22pkt.

Najlepiej w drużynie LŁKS Prefbet Śniadowo spisały się Ewelina Lubiewska 9 miejsce, Katarzyna Smakowska 14 miejsce obie w biegu na 3000m oraz Monika Bagińska 14 miejsce w biegu na 2000m. Na podkreślenie zasługuje fakt, iż są zawodniczkami o rok młodszymi.

Tabela wyników w formacie MS Worda (*.doc).