Wigry Suwałki - Pelikan Łowicz 1:0 (1:0)

piłka nożna / Suwałki 2009-04-10 17:55:29

W spotkaniu inaugurującym 24. kolejkę II ligi Wigry Suwałki pokonały na własnym boisku Pelikana Łowicz 1:0. Zwycięską bramkę dla gospodarzy zdobył w 60. minucie strzałem głową Kamil Lauryn.

Mecz był zapowiadany jako jeden z najciekawszych w tej kolejce. Wigry prezentują się na wiosnę bardzo dobrze. Podopieczni trenera Kaczmarka zdobyli 7 punktów w 3 dotychczasowych meczach. Dzisiejsi goście także nie najgorzej prezentują się w obecnej rundzie. Gracze prowadzeni przez jedną z legend Lecha Poznań, Jarosława Araszkiewicza na 12 możliwych do zdobycia punktów dopisali do swego dorobku 6.

Praktycznie podczas całej pierwszej połowy gra toczyła się w środku pola, a sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo. Już na samym początku meczu niezłą okazję do zdobycia gola mieli gospodarze. W dobrej sytuacji znalazł się Makuszewski, jednak strzelił prosto w bramkarza Pelikana. Później lekką przewagę osiągnęli przyjezdni, ale w bramce czujny był, zastępujący dziś Karola Salika, Przemysław Masłowski, który pewnie chwytał wrzutki w pole karne suwalczan. W 35. minucie po raz kolejny przed szansą pokonania Ludwikowskiego stanął Maciej Makuszewski, ale zawodnik Wigier z bardzo bliskiej odległości uderzył wprost w rękawice golkipera z Łowicza.

Dużo chęci, sporo walki ale brak dokładności w podaniach i słaba siła ofensywna obu zespołów - tak w najkrótszy sposób można było podsumować pierwszą część spotkania.Dało się zauważyć, że przedświąteczna atmosfera być może udzieliła się także graczom z Łowicza i Suwałk, którzy nie potrafili stworzyć na stadionie przy ul Zarzecze zbyt interesującego widowiska.

Więcej emocji było w drugiej części spotkania. W 50. minucie meczu gospodarze powinni prowadzić, ale w polu karnym wysoko ponad bramką przestrzelił wprowadzony po przerwie Kamil Lauryn. 10 minut później ten sam zawodnik już znalazł sposób na pokonanie Ludwikowskiego. Po uderzeniu futbolówki głową przez Lauryna Wigry wyszły na prowadzenie i mogły spokojnie kontrolować przebieg poczynań na boisku. Dużo szczęścia gospodarze mieli w 80. minucie spotkania. Na szóstym metrze przed bramką po kiksie Niewulisa znalazł się Adam Mójta ale strzelił niecelnie. Pod koniec spotkania Wigry dwukrotnie groźnie wychodziły z kontrataku, lecz w obu sytuacjach, gdy było trzech graczy ofensywnych z Suwałk na trójkę defensorów Pelikana, zabrakło ostatniego podania.

Było to już trzecie na wiosnę zwycięstwo Wigier Suwałki, dzięki któremu gracze trenera Kaczmarka przynajmniej do jutra będą zajmowali 4. lokatę w tabeli. Biorąc pod uwagę, iż Biało-niebiescy mają jeszcze zaległe spotkanie na własnym boisku z Concordią Piotrków Trybunalski to kibice w Suwałkach mają prawo mieć powody do radości i poważnie myśleć o realnych szansach na zajęcie miejsca premiowanego jeśli nie awansem to grą w barażach o awans do I ligi.

Wigry Suwałki – Pelikan Łowicz 1:0 (0:0)

Bramka: 1:0 - Lauryn [60]

Sędziował: Dominik Sulikowski

Żółte kartki: Kowalski - Michalski

Wigry: Masłowski - Danilczyk, Bucholc, Niewulis, Makuszewski, Bajko, Rybkiewicz (83. Drągowski), Kowalski, Radzio (46. Lauryn), Świerzbiński (71. Kleczkowski), Rogoziński.

Pelikan: Ludwikowski - Michalski, Bojaruniec (62. Kozub), Sędrowski (46. Stefańczyk), Lewandowski, Pastuszka, Marcinkiewicz, Łochowski,. Mójta, Grzelczak, Piosik (77. Stencel).