Sparta Augustów - MKS Mielnik 0:2 (0:1)

piłka nożna / Augustów 2009-04-11 15:05:10

Sparta Augustów przegrała na własnym stadionie z MKSem Mielnik 0:2. Była to już 14 porażka augustowian w tym sezonie. Na początku spotkania wiele wskazywało, że tak tragicznie jak ostatnimi czasy, dziś nie będzie.

W 5 minucie spotkania Sparta zdobyła nawet bramkę, która jednak nie została uznana, ponieważ po akcji Kamila Wilczewskiego piłka wyszła za linie końcową.
Jednak z każdą następna minutą do głosu coraz bardziej zaczęli dochodzić goście. W 10 minucie spotkania, po strzale głową napastnika MKSu, fantastyczną obroną popisał się Karol Śliwiński. W kolejnej akcji pomocnik drużyny z Mielnika dośrodkował piłkę na linię pola karnego, a Marcin Sejbuk pewnym strzałem głową, tuż pod poprzeczkę wpisał się na listę strzelców. Jedna, jak i druga drużyna starała się konstruować kolejne akcję jednak u gospodarzy nie przynosiło to efektów. Goście w 20 minucie ponownie poważnie zagrozili bramce Sparty, ale ponownie Śliwiński popisał się znakomitą interwencją. Augustowianie tuż przed przerwą mogli doprowadzić do remisu, jednak strzał głową Łukasza Sobolewskiego po koźle przeleciał tuż nad poprzeczką.

Druga połowa to bezskuteczne dążenie Sparty do wyrównania. Kolejne okazje marnował Sobolewski, a goście co raz wyprowadzali groźne kontry. Tak też stało się i w 90 minucie spotkania kiedy to po dośrodkowaniu z prawej strony, zupełnie nie pilnowany Marcin Szmurło pokonał Karola Śliwińskiego i ustalił wynik spotkania.

Sparta Augustów - MKS Mielnik 0:2 (0:1).