Pogoń Łapy - Warmia Grajewo 1:4 (0:2)

piłka nożna / Łapy 2009-04-19 12:43:37

Bardzo ciekawie było w sobotę w Łapach, gdzie miejscowa Pogoń podejmowała Warmię Grajewo. Górą w tej konfrontacji była ekipa przyjezdnych, która wygrała 4:1 i utrzymała 8. lokatę w tabeli, którą zajmowała po rundzie jesiennej.

Początek spotkania był wyrównany, nieciekawy, a gra toczyła się w bardzo wolnym tempie. W 18. minucie Warmia wykonywała rzut rożny, do dośrodkowania doszedł Marcin Sobczyk, który głową pokonał Ciulkina i mieliśmy 1:0 dla Warmii. Wydawałoby się, że stracona bramka pobudzi łapian do lepszej gry, jednak gra toczyła się w środku boiska i wielu ciekawych akcji kibice zgromadzeni na stadionie w Łapach nie obejrzeli. W 28. minucie w polu karnym Pogoni faulu na zawodniku z Grajewa dopuścił się jeden z defensorów, a podyktowany przez Tomasza Okurowskiego rzut karny na bramkę zamienił Maksym Mirva. W 40. minucie mogło być już 3:0 dla Warmii, jednak znakomitym refleksem wykazał się Adam Ciulkin, który obronił trudne uderzenie jednego z graczy Warmii.

Druga połowa była zdecydowanie ciekawsza. Od początku odważniej zaczęli atakować gospodarze, czego efektem była bramka kontaktowa zdobyta przez Tomasza Kozicza w 63. minucie meczu. Nadzieje na korzystny rezultat rozwiał jednak dwie minuty później Rafał Kozikowski, który nie miał problemów z pokonaniem Adama Ciulkina. Wynik spotkania na 1:4 ustalił w 70. minucie Paweł Strózik.

W końcówce przewagę osiągnęli łapianie, którzy kilkukrotnie zagrozili bramce Warmii, jednak znakomicie spisywał się strzegący bramki grajewian Krzysztof Gieniusz. Gieniusz w ostatnich minutach nie dał się pokonać, obronił strzał z kilku metrów oraz znakomicie wyciągnął się i sparował trudną do obrony piłkę na słupek.

Po tej porażce sytuacja Pogoni Łapy jeszcze bardziej się skomplikowała, zajmują oni 14. lokatę z 18 punktami i do sklasyfikowanej pozycję wyżej Vęgorii Węgorzewo tracą aż cztery punkty. Łapianie, jeśli chcą uchronić się przed spadkiem, muszą bez wątpienia zacząć wygrywać i gromadzić kolejne punkty, które mogą być bardzo cenne na finiszu rozgrywek.

Pogoń Łapy – Warmia Grajewo 1:4 (0:2)
Bramki: Kozicz 63’ – Sobczyk 18’, Mirva 29’, Kozikowski 65’, Strózik 70’.
Sędziował: Tomasz Okurowski (Białystok)
Widzów: około 250.

Pogoń: Ciulkin - Gąsowski, Kesler, P. Łapiński, Gumieniak, Czarnowski, Halicki (46' Kulesza), Budzicki (46' Kozicz), Kul, Kochanowski (46' Gościk), Leśniewski (58' Żukowski).

Warmia: Gieniusz - Mirva (Matysiewicz), Piłatowski, Strózik, Tuzinowski, Strzeliński, Makowski, Kowalko, P. Górski (Lewosz), Kozikowski (Jasiulczyk), Sobczyk (T. Górski).

Na podstawie: pogon.lapy.prv.pl