Jagiellonia Białystok - Ruch Chorzów 1:0 (0:0)

piłka nożna / Białystok 2009-04-19 18:00:34

W spotkaniu 23. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy Jagiellonia Białystok pokonała na własnym boisku Ruch Chorzów 1:0. Zwycięską bramkę dla gospodarzy zdobył w 71. minucie świetnie spisujący się w rundzie wiosennej Kamil Grosicki.

W spotkaniu nie wystąpił kontuzjowany dwa dni temu na treningu podstawowy bramkarz Jagiellonii w rundzie wiosennej Rafał Gikiewicz, który prawdopodobnie nie zagra już do końca sezonu.

Już po 10 minutach plac gry musiał opuścić Tomasz Frankowski, który nabawił się urazu w jednym ze strać z rywalami na początku spotkania, a jego miejsce zajął młody Michał Twardowski. W 17 minucie spotkania groźnie zrobiło się pod bramka białostoczan. Dobry strzał na bramkę Lecha oddał Brzyski, ale doświadczony bramkarz zespołu gospodarzy wypiąstkował piłkę i zażegnał niebezpieczeństwo. Mecz nie przysparzał w pierwszej części gry zbyt wielu emocji. Nie brakowało za to walki, momentami zbyt ostrej, szczególnie w wykonaniu gości. W 39. minucie groźnie z akcją wyszli chorzowianie, ale Grzyb wybrał złe rozwiązanie i jego strzał znacznie minął bramkę Piotra Lecha. „Jaga” mogła zdobyć gola przed przerwą, ale Grosicki w dobrej sytuacji nie potrafił dokładnie podać w polu karnym do Twardowskiego.

Drugą część spotkania rozpoczął lepiej Ruch. W 48. minucie Jezierski odegrał piłkę w pole karne do Grzyba, a ten oddał strzał, który trafił w dobrze interweniującego Lecha. Następnie do głosu doszła Jagiellonia. Grosicki w swoim stylu urwał się chorzowskiemu obrońcy i świetnie dograł w pole karne do Twardowskiego, który w doskonałej sytuacji nie trafił w piłkę. Chwilę później były gracz Freskovity i Sparty Augustów ponownie mógł wyprowadzić gospodarzy na prowadzenie. „Twardy” otrzymał wyborne podanie od Jareckiego ale uderzył minimalnie niecelnie. Kilka chwil później na strzał z dystansu po długim rajdzie zdecydował się Bruno, ale piłkę pewnie wyłapał Perdijić. W 63. minucie wręcz dwustuprocentowej sytuacji nie wykorzystał Twardowski. Nie pilnowany dostał dobre podanie od Jareckiego, miał całą bramkę przed sobą, a mimo to posłał piłkę obok prawego słupka bramki.

Gospodarze wyszli na prowadzenie w 71. minucie. Bruno znakomicie podał do Grosickiego, a filigranowy skrzydłowy białostoczan zwodem zmylił Jakubowskiego, pociągnął 2 metry w polu karnym, oddał strzał w długi słupek i tym razem Perdijić był bez szans. Parę minut później „Grosik” mógł podwyższyć stan meczu na 2:0, ale jego strzał być niecelny. W końcówce spotkania „przycisnął” Ruch Chorzów, który starał się wrzucać dośrodkowania w pole karne, ale nie stworzyły one ani razu zagrożenia gospodarzom.

„Jaga” po dość słabym w pierwszej, a nieco lepszym spotkaniu w drugiej połowie wygrała z dzisiejszym rywalem 1:0 i dzięki temu zachowała 7. pozycję w tabeli mając w swoim dorobku  31. punktów.

Jagiellonia Białystok – Ruch Chorzów 1:0 (0:0)

Bramki: 1:0 - Grosicki [71]

Sędziował: Marcin Szulc (Warszawa)

Żółte kartki: Bruno, Jarecki - Sobiech, Grodzicki, Straka

Jagiellonia Białystok: Piotr Lech - Alexis Patricio Norambuena Ruz, Pavol Stano, Andrius Skerla, Krzysztof Król, Paweł Zawistowski (56. Damir Kojasević), Hermes Neves Soares, Dariusz Jarecki, Bruno Coutinho Martins,  Tomasz Frankowski (11. Michał Twardowski), Kamil Grosicki (84. Szymon Matuszek).

Ruch Chorzów: Matko Perdijić - Grzegorz Baran, Wojciech Grzyb, Krzysztof Nykiel, Rafał Grodzki, Ariel Jakubowski, Remigiusz Jezierski (84. Martin Fabus), Maciej Sadlok, Tomasz Brzyski, Gabor Straka (81. Łukasz Janoszka), Artur Sobiech.

Po meczu Piotr Lech powiedział: Cieszy to że wygraliśmy, fajnie, że mamy tyle punktów ile mamy. Trochę szkoda że wygrywamy tylko u siebie, a nie potrafimy na wyjeździe. Zostało jeszcze kilka spotkań i mam nadzieję , że w końcu się przełamiemy i wygramy również na boisku rywali.