Porażka Jagiellonii w Młodej Ekstraklasie

piłka nożna / Chorzów 2009-04-20 15:24:28

W poniedziałkowym spotkaniu rozgrywek Młodej Ekstraklasy liderujący Ruch Chorzów pokonał Jagiellonię Białystok 4:1. Honorowe trafienie dla białostoczan zanotował Paweł Mogielski w 14. minucie spotkania.

Na prowadzenie chorzowianie wyszli już w 10. minucie, gdy na uderzenie z około 16 metrów zdecydował się Bartosz Flis, a piłka wylądowała w okienku bramki strzeżonej przez Macieja Majewskiego. Do wyrównania Jagiellonia doprowadziła w 14. minucie za sprawą Pawła Mogielskiego, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego Arłukowicza i głową umieścił piłkę w siatce gospodarzy.

Nieco dziesięć minut później "żółto-czerwoni" mieli okazję do objęcia prowadzenia, ale Paweł Grudziński zmarnował "setkę" uderzając wprost w golkipera chorzowskiego Ruchu.

Zaledwie sześć minut po gwizdku rozpoczynającym drugą połowę do siatki Jagiellonii trafił Łukasz Janoszka, który wykorzystał rzut karny. Strzelcem kolejnych dwóch bramek dla Ruchu Chorzów był Michał Haftkowski, który dwukrotnie pokonał Macieja Majewskiego w sytuacjach sam na sam w 77. i 87. minucie.

Jagiellonia Białystok z 35 punktami zajmuje czwarte miejsce po 24. kolejkach rozgrywek Młodej Ekstraklasy. W 25. kolejce młodzi zawodnicy z Białegostoku podejmą przed własną publicznością zespół Śląska Wrocław.

Ruch Chorzów - Jagiellonia Białystok 4:1 (1:1)
Flis 10', Janoszka 51' (k), Haftkowski 77', 87' - Mogielski 14'.

Jagiellonia: Maciej Majewski - Igor Lewczuk, Mariusz Gogol, Paweł Mogielski, Bartosz Sulkowski - Bartłomiej Dołubizna (35' Piotr Murawski), Grzegorz Arłukowicz, Jacek Falkowski, Paweł Grudziński (67' Michał Świderski) - Michał Steć (69' Dawid Grodzki), Jan Paweł Pawłowski.

Żółte kartki: Lewczuk, Majewski, Falkowski.