ŁKS Łomża - Pelikan Łowicz 0:7

piłka nożna / Łomża 2009-04-22 18:32:37

Miało być z meczu na mecz coraz lepiej, a jest tylko gorzej. Dziś ŁKS Łomża przegrał na własnym boisku z Pelikanem aż 0:7. Po pierwszej połowie nie zanosiło się na taki pogrom, lecz goście z Łowicza skutecznie zagrali w drugiej części gry i strzelili młodym zawodnikom ŁKS-u aż 5 bramek.

Spotkanie ułożyło się po myśli dla przyjezdnych. Już w 3. minucie po dośrodkowaniu z prawej strony przez Macieja Pastuszkę bramkę zdobył Krzysztof Piosik i Pelikan prowadził 1:0. Łomża mogła zdobyć bramkę wyrównującą, ale w 20. minucie fatalnie pomylił się Laskowski. W pierwszej części gry  przewaga Pelikana nie była zbyt wyraźna. W drugiej połowie trener Pelikana, Jarosław Araszkiewicz zmienił słabo spisującego się w Pawła Bojaruńca i wprowadził Pawła Kozuba. Ta  korekta w składzie znacznie ożywiła poczynania gości, którzy w efekcie zaaplikowali gospodarzom 5 bramek. ŁKS rzadko wychodził z własnej połowy i w efekcie nawet nie zdołał zdobyć honorowego gola. W ekipie gości bardzo dobrze spisali się gracze, którzy w przeszłości grali w Ekstraklasie. Były gracz Korony Kielce Adam Mójta, zdobył dwie bramki i zaliczył dwie asysty, a Piotr Grzelczak, który bronił barw łódzkiego Widzewa, dwukrotnie pokonał Kuzię oraz raz asystował przy golu Mójty.

ŁKS Łomża - Pelikan Łowicz 0:7 (0:2)

Bramki: 0:1 - Piosik [3], 0:2 - Pastuszka [44], 0:3 - Mójta [53], 0:4 - Mójta [61], 0:5 - Grzelczak [75], 0:6 - Sut [81], 0:7 - Grzelczak [84].

ŁKS: Kuzia - Żelechowski, Możarowski (66 Płatuński), Urban, Dembski, Trzaska, Antolak, Mateusz Sowa (46 Maciej Sowa), Walendziewski, Cychol, Laskowski.

Pelikan: Ludwikowski - Sędrowski, Marcinkiewicz,Czerbniak, Bojaruniec, Stefańczyk (64 Cichoń), Łochowski,Mójta, Piosik (68 Sut), Pastuszka (46 Kozub), Grzelczak.